Budownictwo drewniane

Ile kosztuje dom drewniany 35 m?

Ile kosztuje dom drewniany 35 m

W związku z przepisami wprowadzonymi przez Polski Ład coraz więcej osób zastanawia się nad budową domu bez pozwolenia. W zależności od potrzeb możliwe jest przeznaczenie inwestycji na budynek mieszkalny lub rekreacyjny. Dowiedz się, ile może kosztować budowa drewnianego domu o powierzchni 35 m2.

Drewniany domek do 35 m2 – co jest niezbędne do wybudowania go?

Obecnie, aby postawić budynek z zabudową do 35 m2 nie jest konieczne zdobycie pozwolenia oraz zatrudnienie kierownika budowy. Dzięki czemu można znacznie skrócić czas powstania inwestycji. Wystarczy dysponować działką o powierzchni 500 m2 i złożyć wniosek do stosownego urzędu. Maksymalna powierzchnia zabudowy może wynieść nawet do 70 m2, a budynek może mieć nie więcej niż 2 kondygnacje. Jeśli urząd w ciągu 21 dni nie zgłosi sprzeciwu, możesz postawić na działce wymarzony drewniany domek do 35 m2. Obiekt o takiej powierzchni można także zbudować w celach wypoczynkowych. Wtedy postawisz go także na działce rekreacyjnej. Więcej na temat letniskowych drewnianych domków do 35 m2 dowiesz się na stronie https://castor.net.pl/drewniane-domki-letniskowe-do-35-m2/.

Drewniane domki do 35 m2 – ile może kosztować budowa?

Wiele osób zastanawia się, ile może kosztować budowa takiego obiektu. Jest to zależne w dużej mierze od następujących elementów:

  • projekt

Najtańsze w budowie będą drewniane domki do 35 m2 o nieskomplikowanej formie. Im więcej nieregularnych kształtów czy fantazyjnych wykuszy, tym cena wykonania konstrukcji może być wyższa.

  • materiał

Duży wpływ na koszt budowy drewnianego domku do 35 m2 ma rodzaj wykorzystanych materiałów. Należy wybrać takie drewno, które będzie trwałe i dobrze wysuszone, dzięki czemu obiekt posłuży w dobrym stanie przez wiele lat. Warto jednak wiedzieć, że nawet przy wykorzystaniu materiałów premium, koszt inwestycji będzie niższy niż w przypadku budynków murowanych.

  • wykończenie

W zależności od preferencji domek drewniany do 35 m2 może być wykończony w sposób tradycyjny lub zabezpieczony niestandardową bejcą. Również wybór pokrycia dachowego, okien, drzwi czy okiennic ma wpływ na ostateczny koszt budowy.

Warto jednak wiedzieć, że dzięki małej powierzchni, wiele osób może pozwolić sobie na wybudowanie domku drewnianego do 35 m2. Brak konieczności zatrudnienia kierownika budowy również wpłynie pozytywnie na obniżenie kosztu. Warto jednak zadbać, aby powierzyć taką inwestycję doświadczonym specjalistom, takim jak firma Castor. Dzięki temu uzyskasz dobrze zaprojektowany i zbudowany domek drewniany do 35 m2. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą otrzymać wsparcie przy budowie takiej konstrukcji.

5/5 - (1 głos)

Data publikacji: 9 października, 2022

5/5 - (1 głos)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Mateusz
    wtorek, 22 listopada, 2022

    W tytule pytanie ile kosztuje budowa, przeczytałem artykuł i ani słowa o kwocie. Lanie wody.

Podobne artykuły