Warsztat

Imadło do zadań specjalnych – WORX WU060

Nowość w ofercie firmy Proma Polska: Imadło specjalne WU060 marki WORX. Uniwersalny charakter tego narzędzia pozwala na unieruchamianie zarówno dużych jak i małych przedmiotów, ułatwiając ich obróbkę.

Stabilne zamocowanie obrabianych przedmiotów nie tylko zwiększa wygodę i precyzję pracy, ale podnosi także jej bezpieczeństwo. Dlatego przy wyborze narzędzia ważne jest, by jak w przypadku imadła specjalnego WU060, zapewniało ono niezawodne unieruchomienie różnych materiałów.

Narzędzie do zadań specjalnych

Imadło specjalne WU060 jest przeznaczone do mocowania przedmiotów o dużej wadze i gabarytach. Siła ściskania wynosi 1000 kg, a maksymalny udźwig aż 100 kg! Nowe imadło marki WORX wyróżnia się wyjątkowo dużą długością roboczą – aż 940 milimetrów, co pozwala bezpiecznie i precyzyjnie obrabiać szerokie elementy. Aby zapewnić wygodne, a zarazem szybkie i skuteczne mocowanie obrabianych materiałów, tradycyjna ręczna dźwignia zaciskowa została zastąpiona pedałem nożnym. Imadło specjalne WU060 wykazuje dużą stabilność, nawet przy dużych obciążeniach. W utrzymaniu stabilności pomagają specjalne otwory w nogach imadła, umożliwiające przytrzymanie podczas pracy imadła stopą. Istnieje również możliwość przykręcenia przyrządu do podłoża.

Poza unieruchomianiem przedmiotów o dużych gabarytach Imadło specjalne WU060 znakomicie nadaje się do mocowania niedużych elementów. Regulowana siła ścisku pozwala bezpiecznie mocować w nim materiały mniej odporne na odkształcenia. Szczęki imadła pokryte są gumą, skutecznie zabezpieczającą obrabiane elementy przed przemieszczaniem w trakcie obróbki.

Mimo dużych wymiarów Imadło specjalne WU060 można łatwo przemieszczać bez konieczności podnoszenia. Specjalna rączka i rolka umożliwiają przesuwanie narzędzia po płaskich powierzchniach. Jego składanie jest szybkie i proste, a waga niewielka (19,6 kg), co sprawia, że bez kłopotu można je przenieść w dowolne miejsce, co jest szczególnie przydatne na terenie budowy.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 31 marca, 2010

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły