Programy komputerowe

Import zeskanowanych wydruków przedmiarów i kosztorysów zapisanych w formacie PDF

Możliwość importu danych z plików PDF pojawiła się w programach Norma już na początku 2011 r. Przez cztery lata udało nam się stworzyć moduł wczytujący nie tylko przedmiary, ale również kosztorysy wygenerowane przez najpopularniejsze programy dostępne na rynku.

Importer miał jedno zasadnicze ograniczenie – nie działał w przypadku plików PDF zapisanych w formie skanów, czyli obrazów.

W najnowszej Normie PRO 4. 49 i Normie EXPERT 5. 6. 100 importer plików PDF został rozbudowany o możliwość obsługi zeskanowanych wydruków papierowych. W przypadku dobrej jakości plików program automatycznie rozpozna ich zawartość, co umożliwi prawidłowy import bez konieczności korygowania domyślnych ustawień.

Import zeskanowanych wydruków przedmiarów i kosztorysów zapisanych w formacie PDF

Wbudowany w importer „Menedżer skanów” posiada szereg dodatkowych opcji, które pozwalają m. in. odwzorować prawidłową siatkę tabeli oraz poprawić błędne lub niekompletne opisy co jest szczególnie przydatne w przypadku skanów gorszej jakości.

5/5 - (9 votes)

Data publikacji: 26 marca, 2015

Autor:

5/5 - (9 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marcin
    wtorek, 2 czerwca, 2020

    na rynku jest wiele programów narzędziowych wspomagających pracę z kosztorysami, ale Norma Pro to chyba jeden z lepszych. Fajnie, że pomyślano o takiej funkcjonalności jak import ze skanów PDF, dzięki temu można opierać się na własnej dokumentacji i robić przeliczenia.

Podobne artykuły