Chemia budowlana

Impregnat Extra marki Drewnochron – chroni i zabezpiecza drewno

Wraz z początkiem jesieni coraz mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. W odstawkę poszedł grill i meble ogrodowe, a altanki straszą pustkami. Już za chwilę spadnie pierwszy śnieg, który ucieszy wszystkie dzieci, ale zmartwi drewniane mebelki porzucone bez okrycia. Wykorzystując zatem ostatnie słoneczne dni warto zabezpieczyć je przed nadchodzącą zimą. Aby zapewnić im wieloletnią ochronę, z pomocą przyjdzie nam głęboko penetrujący Impregnat Extra marki Drewnochron.

Ogród jest ozdobą domu i wizytówką gospodarzy. Powinien cieszyć swym wyglądem, i tak jest, ale najczęściej tylko latem. Jesienią, kiedy chłodna aura i szybko zapadający zmrok uniemożliwiają nam częste przebywanie na powietrzu, w naszych ogródkach hula cisza, wiatr i liście spadające z drzew.

Drewno pod specjalną ochroną

Największe szkody wyrządza drewnianym altanom zalegająca wilgoć, która wnika głęboko w strukturę drewna. A niskie temperatury sprawiają, że ten naturalny surowiec pęka i się rozwarstwia. W powstających szczelinach zaczynają namnażać się mikroorganizmy i owady, które osłabiają jego wytrzymałość. Aby temu zapobiec należy zastosować ochronę w postaci Impregnatu Extra marki Drewnochron.

Impregnat Extra marki Drewnochron – chroni i zabezpiecza drewno

Główne zalety produktu

• Jest to preparat głęboko penetrujący,
• Z łatwością wnika w strukturę drewna,
• Posiada pełny zakres zastosowań: budownictwo, dom i ogród,
• W sposób efektywny chroni przed: sinizną, grzybami domowymi i pleśniowymi, owadami,
• Zachowuje naturalny rysunek drewna,
• Nie powoduje korozji w przypadku łączenia drewna z elementami metalowymi (np. gwoździe, okucia metalowe),
• Gwarantuje 5 letnią ochronę drewna,
• Z powodzeniem można stosować go na zewnątrz, do malowania bądź renowacji drewnianych podłoży.

Impregnat Extra marki Drewnochron – chroni i zabezpiecza drewno

Drewniane altany to urokliwe miejsca, ale trzeba pamiętać, że jako elementy stałe, nie dające się schować, są przez cały rok narażone na działanie promieni słonecznych. A słońce jest równie groźne dla drewna jak opady śniegu czy niskie temperatury. Doskonałe zabezpieczenie jest w zasięgu naszych rąk, Impregnat Extra, a właściwie zawarte w nim pigmenty zapobiegają rozkładowi drewna i jego blaknięciu. Do wyboru mamy aż 9 barw, wśród których znajdują się m.in. dąb, tik, palisander, a także sosna, orzech oraz cedr. Dzięki temu można dopasować kolor do impregnowanych powierzchni albo nadać im zupełnie nowy, atrakcyjny wygląd.

Zanim jednak zabierzemy się do impregnowania musimy dokładnie oczyścić i wysuszyć podłoże. Tylko wtedy nasza praca przyniesie oczekiwany i długotrwały efekt. Co niezwykle istotne, nakładanie impregnatu powinno odbywać się w temperaturze od +10°C do +25°C. Tak więc pozostało nam już niewiele czasu, lada moment pojawią się przymrozki.

ASZ

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 22 października, 2013

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Piotr
    poniedziałek, 25 lutego, 2019

    Nie tylko jesienią trzeba pamiętać o zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi ale można też to zrobić wiosną czy latem. Impregnat do drewna zabezpiecza i wygląda jak farba, tak więc działa podwójnie. Drewnochron będzie dobry wyborem na dobre kilka lat.

  2. Ania
    wtorek, 26 maja, 2020

    Przed przystąpieniem do impregnowania musimy przygotować drewno. Ten mały szczegół może zniweczyć nasze plany posiadania dobrej jakości drewnianych elementów jeśli o tym zapomnimy. Najlepiej chyba zaimpregnować drewniane elementy gdy tylko je nabędziemy lub wykonamy, aby mogły nam służyć przez wiele lat.

Podobne artykuły