Pokrycia bitumiczne

Innowacyjna papa asfaltowa Nexler W/400 na pokrycia dachowe

Dlaczego innowacyjna? Bo do jej produkcji wykorzystano tekturę budowlaną. IZOHAN, producent specjalistycznych systemów hydroizolacyjnych, wprowadził właśnie na rynek nową papę asfaltową wierzchniego krycia NEXLER W/400. Zaleca się ją w szczególności do wykonywania podstawowych izolacji przeciwwilgociowych i wodoszczelnych.

Najnowsza papa IZOLMATU to rolowy materiał otrzymywany przez nasycenie tektury budowlanej asfaltem. Z obu stron jest pokryty asfaltem oksydowanym, na jego wierzchnią stronę nakładana jest gruboziarnista posypka mineralna, na spodnią zaś – drobnoziarnista.

Papa wierzchniego krycia NEXLER W/400 –wszechstronne wykorzystanie

– doskonale sprawdzi się w układach dwuwarstwowych także na dachach z płyt korytkowych i betonów lekkich,
– jako wierzchnia warstwa wielowarstwowych pokryć na dachach i stropach żelbetowych, podłożach betonowych w postaci wylewki betonowej wykonanej na warstwie termoizolacyjnej,
– na deskowaniu, jako pokrycie bezpośrednio pod dachówki, blachę falistą itp.,
– przy wykonywaniu nowych pokryć dachowych jak i przy renowacji starych,
– jako element poziomej izolacji przeciwwilgociowej fundamentów.

Sposób użycia

Produkt należy mocować metodą klejenia do uprzednio zamocowanej papy asfaltowej podkładowej bądź do starego, wyremontowanego pokrycia dachowego z papy asfaltowej, stosując się do normy PN-B-02361 dot. pochylenia połaci dachowych i ilości warstw pokrycia. Do samego mocowania zaleca są lepiki asfaltowe stosowane na zimno lub gorąco marki IZOHAN lub IZOLMAT.

Papa wierzchniego krycia NEXLER W/400 może być stosowana także w jednej warstwie na drewniane dachy strome przewidziane do krycia dachówkami lub blachodachówkami pod warunkiem przykrycia papy pokryciem z dachówek lub blachodachówek nie później niż 30 dni od daty montażu papy. Wówczas należy papę mocować gwoździami z podkładkami, a zakłady podłużne i poprzeczne dodatkowo przesmarować lepikiem np. IZOHAN IZOBUD Br-tixo.

ASZ

4.1/5 - (11 votes)

Data publikacji: 17 sierpnia, 2013

Autor:

4.1/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły