Kominki dachowe

Innowacyjne kominki obrotowe Rotoline marki Krono-Plast

Firma Krono-Plast, dynamicznie rozwijający się producent akcesoriów dachowych, pragnie zaprezentować nową linię produktów – wykonane z tworzywa obrotowe kominki wentylacyjne Rotoline. To świetna alternatywa dla drogich aluminiowych nasad, która jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna w zakupie, bez najmniejszych ustępstw na rzecz skuteczności i estetyki.

Kominki wentylacyjne obrotowe poprawiają ciąg w kominie, wykorzystując w tym celu siłę wiatru. Stosuje się je, gdy ciąg kominowy w przewodach wentylacyjnych jest mało stabilny lub gdy występują częste zawirowania powietrza, co zdarza się np. w przypadku nieodpowiedniego umiejscowienia komina. Przepisy prawa nakazują ponadto stosowanie nasad kominowych w domach usytuowanych w tzw. II i III strefie obciążenia wiatrem, gdzie zabezpieczają one przed odwróceniem ciągu.
Nowe kominki obrotowe Rotoline wykonane są z tworzywa PP, dzięki czemu są odporne na odkształcenia i uszkodzenia, zapewniają cichą pracę oraz wysoką wydajność już przy minimalnym wietrze. Spójność kolorystyczna nasad, które wykonane są tą samą technologią co przejścia dachowe, eliminuje ryzyko powstania różnic odcieni, przez co klient zawsze ma gwarancję, że będą one idealnie pasować do jego pokrycia dachowego.

Innowacyjne kominki obrotowe Rotoline marki Krono-Plast

Kominki obrotowe Krono-Plast Rotoline

Kominki obrotowe Rotoline są wyposażone w łożyska kulkowe, wzmocnione dodatkowymi elementami, zapobiegającymi wypływowi oleju z łożyska oraz zabezpieczającymi przed dostaniem się do wewnątrz wilgoci. Taka konstrukcja gwarantuje dłuższą żywotność i większą trwałość samego łożyska, a więc także całej nasady. Ten innowacyjny pomysł konstruktorów z firmy Krono-Plast został zastrzeżony w urzędzie patentowym.
Kominek Rotoline dostępny jest we wszystkich modelach podstaw-przejść dachowych, począwszy od rozwiązań przeznaczonych do pokryć z gontów i pap, przez wszelkie pokrycia stalowe, do pokryć z dachówek betonowych i ceramicznych włącznie. Kominki obrotowe Rotoline świetnie sprawdzą się przy bardzo krótkich kanałach wentylacyjnych, gdzie nie ma szans zaistnieć naturalny ciąg spowodowany różnicą ciśnień, a także przy bardzo długich kanałach wentylacyjnych, gdzie podnoszą efektywność wentylacji grawitacyjnej.

Podstawową funkcją kominka obrotowego jest wsparcie wentylacji grawitacyjnej. Dzięki temu, że głowica kominka kręci się pod naporem wiatru, w kanale wentylacyjnym w sposób mechaniczny wytwarza się ciąg, a zużyte powietrze może być wyprowadzone na zewnątrz bardziej efektywnie. Kominki obrotowe zapobiegają też wtłaczaniu przez wiatr wody deszczowej w kanał wentylacyjny, co może się zdarzyć przy specyficznych warunkach pogodowych.
Trudno nie zauważyć, że w praktyce to właśnie prawidłowy dobór kominka przekłada się na efektywność i wydajność całego systemu wentylacyjnego. Dzięki wprowadzeniu na rynek kominków obrotowych Rotoline, firma Krono-Plast oferuje swoim klientom rozwiązanie niezawodne i o nienagannej estetyce, będące tańszą alternatywą dla produktów z aluminium.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 18 listopada, 2022

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły