Drewno konstrukcyjne

Innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnego budownictwa

Belka dwuteowa to produkt przeznaczony do nowoczesnych i energooszczędnych konstrukcji nośnych stropów, dachów i ścian, zarówno w budownictwie szkieletowym, jak i tradycyjnym. W odróżnieniu od tradycyjnych materiałów konstrukcyjnych, belki dwuteowe Kronopol I-Beams charakteryzują się bardzo wysokimi właściwościami wytrzymałościowymi, jednocześnie zachowując niewielki ciężar własny.

W budownictwie zmieniające się trendy wymagają od producentów materiałów stałego rozszerzania oferty. Dlatego wprowadzane na rynek produkty ze względu na swoje właściwości (w tym wytrzymałość, stabilność czy niezawodność) stanowią innowacyjne i funkcjonalne rozwiązanie problemów, przed jakimi stają klienci. Cechy te spełnia również produkowana przez firmę Kronopol belka dwuteowa I-Beam.

Jak zbudowana jest belka I-Beam

Belka dwuteowa jest konstrukcyjnym elementem budowlanym złożonym z dwóch pasów (dolnego i górnego) oraz łączącego je środnika. Pasy wykonane są z wysokiej jakości klejonego drewna iglastego, łączonego na mikrowczepy. Ich solidność gwarantuje spełnienie określonych wymogów wytrzymałościowych, wymiarowych i jakościowych. Środnik stanowi płyta OSB/3 o grubości 10 mm, którą podobnie jak drewno poddaje się wcześniej licznym testom. Wyjątkowe parametry belek wynikają z wysokiej jakości materiałów składowych (pasów z drewna klejonego i środnika z płyty OSB 3), a prasowanie ich przy użyciu wodoodpornych klejów sprawia, że uzyskują najwyższą sztywność i gwarantowaną stabilność wymiarów.

Belka dwuteowa Kronopol I-Beam idealnie sprawdza się w nowoczesnych konstrukcjach, w przypadku pomieszczeń o dużych rozpiętościach. Dzięki swojej budowie belka Kronopol I-Beam charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami wytrzymałościowymi w stosunku do swojej wagi i przekroju poprzecznego. Niewielki ciężar własny znacznie ułatwia montaż i umożliwia pracę bez dźwigu bądź specjalnych podnośników, jak to ma miejsce w przypadku znacznie cięższych konstrukcji z pełnych belek drewnianych, stalowych lub żelbetonowych – wyjaśnia Michał Sandecki, menedżer produktu firmy Kronopol.

Możliwość zastosowania belki

Stropy o konstrukcji wykonanej z belek dwuteowych Kronopol I–Beams charakteryzują się dużo lepszą izolacyjnością cieplną niż n przykład tradycyjne stropy betonowe. Technologia pozwalająca na zredukowanie mostków cieplnych (fragmentów konstrukcji, które bardziej przewodzą ciepło niż pozostałe jej części) powoduje obniżenie nakładów inwestycyjnych i kosztów eksploatacyjnych budynku. Niewątpliwą zaletą jest także możliwość poprowadzenia wszelkich instalacji przez otwory wykonane w środniku. Ponadto zastosowanie belek dwuteowych w konstrukcji stropów umożliwia zmniejszenie liczby ścian nośnych oraz słupów wewnątrz budynku. Pomimo dużych rozmiarów (do 12 m) belki są lekkie, dzięki czemu łatwo można je przenosić, a w razie potrzeby dociąć za pomocą prostych narzędzi.

Belka dwuteowa I–Beam to obok płyty Kronopol OSB, drewnopochodnej płyty izolacyjnej Kronotherm FG oraz dyfuzyjnie otwartej płyty KRONOTEC MDF główny materiał konstrukcyjny Systemu Kronopol – nowoczesnego systemu budownictwa szkieletowego. Belki dwuteowe Kronopol I–Beams uzyskały Aprobatę Techniczną ITB AT–15–5515/2003 oraz Atest Higieniczny.

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 23 maja, 2014

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Olsen
    wtorek, 17 kwietnia, 2018

    Chwalenie swojego biznesu i straszenie ludzi, jakie to czeka ich ryzyko, jak nie kupią drogiego towaru. Wcale te belki nie są wyprodukowane z jakiegoś ekstra materiału. Jeszcze nie wszyscy postradali zmysły, by dać się rolować wirtuozom sprzedaży stosującym tak zwanych socjotechnik, krótko mówiąc kłamstwa.

  2. obywatel
    czwartek, 24 października, 2019

    Warto wprowadzać innowacyjne rozwiązania w budownictwie,zapewni to lepszy komfort i bezpieczeństwo nowo wybudowanych budynków.Ja zawsze chętnie sięgam po innowacyjne rozwiązania oczywiście nie zapominając także o starych sprawdzonych rozwiązaniach.

Podobne artykuły