Rynny

Innowacyjne rynny bezokapowe Galeco

Na targach nieruchomości czołowi polscy deweloperzy i biura projektowe prezentują nowe propozycje architektoniczne. Nie brak wśród nich budynków o prostych bryłach, których wyróżnikiem jest energooszczędność i minimalistyczny design. Czyżby uznanie Polaków zyskiwała nisza nowoczesnego budownictwa?

rynny bezokapowe GalecoZa sprawą tak odważnych projektów, jak – nagrodzona tytułem najlepszego domu 2016 roku w konkursie magazynu WallpaperArka Koniecznego, inwestorzy patrzą przychylnym okiem na zmiany estetyki w budownictwie mieszkaniowym. Aby jednak architekt mógł zrealizować najśmielsze wizje, musi mieć w zanadrzu innowacyjne technologie. Jakub Szeliga, ekspert marki Galeco, przedstawia propozycje systemów orynnowania opracowane z myślą o domach przyszłości.

Rozwiązania nie do pomyślenia

rynny bezokapowe

Wystarczy rzut oka na katalog nowoczesnych domów, aby dostrzec, że tym, co kieruje współczesnymi projektantami jest szacunek do minimalizmu i prostoty. Bryły wyrysowane są zdecydowanymi liniami z dominantą ostrych kątów, a nowe tendencje w estetyce zaowocowały opracowaniem innowacyjnych rozwiązań architektonicznych, jak na przykład dachy bezokapowe, czyli w dużym uproszczeniu rodzaj pokrycia, którego okap kończy się na równi ze ścianą zewnętrzną budynku, a nie wystaje poza nią. Uzupełnieniem takiego rozwiązania jest specjalny system rynnowy.

trójnik rynny bezokapowe Galeco System Bezokapowy Galeco jest montowany w ociepleniu budynku, a dzięki pełnej szczelności nie ma ryzyka przeciekania – wyjaśnia Jakub Szeliga, ekspert marki Galeco. Rury mają   charakterystyczny prostokątny kształt, co zapewnia estetyczne połączenie z elewacją, ale też wysoką efektywność w kontekście odprowadzania wody oraz ochrony ścian przed zalaniem. Aby ułatwić dostęp do rynien i ich czyszczenie, montaż i demontaż maskownicy został maksymalnie uproszczony – dodaje ekspert. Dla ochrony rur w okresie zimowym zalecany jest montaż kabli grzejnych. Warto zaznaczyć, że na całym świecie nie znaleziono podobnego rozwiązania. System Bezokapowy zainstalowano już w ponad 1600 budynkach. Zastosowanie dachów bezokapowych pozwala na kreowanie bryły o niepowtarzalnym charakterze. Warto również pamiętać, że takie elementy, jak prostokątne rynny, mogą z powodzeniem odmienić nawet bardzo tradycyjne projekty.

Mniej znaczy więcejrynny bezokapowe Galeco

Obranie kierunku na minimalizm owocuje także poszukiwaniami rozwiązań, które wyeliminują stosowane latami technologie, a co za tym idzie całkowicie odmienią wygląd budynku. Propozycją szczególnie popularną pośród właścicieli domów parterowych jest zastąpienie rur spustowych łańcuchami. Zwyczajne, stalowe i ocynkowane łańcuchy mocowane są do specjalnych wypustów lub otworów wykonanych w rynnie, przy czym łańcuch musi być napięty, aby woda deszczowa spływała po nim bezpośrednio, nie chlapiąc na boki, a dolny koniec powinien być zabetonowany w gruncie. Łańcuchy są znacznie mniej widoczne od tradycyjnych rur spustowych, tymczasem warunkiem pozostawienia dachu bez żadnej instalacji odprowadzającej wodę jest długość okapu – musi  on wystawać na 50 cm poza lico ściany.

rynny bezokapowe Galeco

4.8/5 - (48 votes)

Data publikacji: 8 kwietnia, 2018

Autor:

4.8/5 - (48 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły