Warsztat

Innowacyjny palnik do papy firmy Guilbert Express – RAPTOR EXPRESS

Najnowszy palnik gazowy do papy dekarskiej Raptor Express przeznaczony jest specjalnie do montażu pokryć wodoszczelnych. Odznacza się wyjątkową wydajnością oraz wygodą użytkowania, a jednocześnie gwarantuje operatorowi pełne bezpieczeństwo pracy. Dzięki tym zaletom jest wyjątkowo przydatny do prac wymagających dużej precyzji płomienia.

Raptor Express to obecnie jedyny dostępny na światowym rynku palnik z automatycznym zapłonem i gaszeniem płomienia, ułatwiającym dokładny montaż pap w najtrudniej dostępnych miejscach, tam, gdzie jest wymagana idealna hydroizolacja wszelkiego rodzaju obiektów budowlanych i inżynieryjnych – takich jak płaskie dachy, mosty itd. Parametry techniczne palnika Raptor Express zapewniają mu niezrównaną wydajność, dzięki czemu urządzenie jest obecnie bezkonkurencyjne zarówno we Francji, jak i na rynkach zagranicznych.

Ten wyjątkowy pod wieloma względami palnik został opracowany ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb branży dekarskiej. Odpowiednio dobrane parametry techniczne pozwalają na znaczne uproszczenie pracy dekarza montującego pokrycia wodoszczelne, a ponadto przyczyniają się do ochrony jego zdrowia.

Lekkość i wygoda użycia

Palnik waży zaledwie 500 g – maksymalne ograniczenie ciężaru to wyraz troski o wygodną i bezpieczną pracę instalatora. Minimalna waga ma na celu zmniejszenie ryzyka urazów RSI, powstających wskutek chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien, dzięki czemu praca instalatora jest nieporównanie mniej uciążliwa.

Poprzez zmniejszenie masy i momentu obrotowego konstrukcja palnika pozwala na obniżenie obciążenia wywieranego na nadgarstek operatora, co zdecydowanie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka urazów RSI.

Prostota i szybkość obsługi

Szybkozłącze pozwala na błyskawiczne podłączenie palnika, a wymiana kielichów nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi.

Bezpieczeństwo

Palnik Raptor Express posiada rękojeść z bezpiecznym systemem uruchamiania przy słabym dopływie gazu „on/off”, co znacznie ogranicza ryzyko wzniecenia pożaru. Zwiększenie dopływu gazu odbywa się pod całkowitą kontrolą operatora, który może go regulować specjalnie do tego przeznaczonym przyciskiem. Przypadkowe włączenie palnika jest w tym systemie zupełnie niemożliwe! Tymczasem uwolnienie przycisku przez operatora powoduje natychmiastowe wyłączenie palnika.

Zapalnik piezoelektryczny

Palnik Raptor Express posiada automatyczny zapalnik piezoelektryczny, dzięki czemu tradycyjna zapalniczka nie jest już niezbędnym elementem wyposażenia dekarza, co w oczywisty sposób zmniejsza ryzyko pożaru na budowie!

Fot. 2. Palnik gazowy do papy dekarskiejRAPTOR, nr kat. 1029 (70 lub 90 kW).Fot. 2. Palnik gazowy do papy dekarskiej RAPTOR, nr kat. 1029 (70 lub 90 kW).

Ponadto dekarz może spokojnie poświęcić się pracy bez obawy, że zapomni wyłączyć palnik. A wyłączony w porę palnik gazowy to zarazem oszczędność gazu i zmniejszona emisja CO2!

Niski poziom hałasu

Konstruktorzy zwrócili szczególną uwagę na poziom hałasu palnika. W porównaniu z dostępnymi na rynku palnikami poziom hałasu tego modelu jest nieporównywalnie niższy!

Wytrzymały

Wykonane z tytanu kielichy palnika odznaczają się wyjątkową wytrzymałością, lekkością i odpornością na wysokie temperatury, urazy mechaniczne i erozję. Palnik sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. Specjalna technologia pozwala ponadto na utrzymanie umiarkowanej temperatury kielicha, co zapobiega jego przegrzewaniu się.

Ultrawydajny

Forma i moc płomienia palnika Raptor Express gwarantuje użytkownikowi optymalną wydajność. W zależność od potrzeb do wyboru są dwie wersje zestawów palnika wraz z walizką: nr art. 1027 o mocy końcówek palnika 30 kW i 70 kW i nr art. 1029 z mocą płomienia 70 kW i 90 kW.

Ergonomiczny

Zastosowany w nowym modelu design jest całkowicie odmienny od rozwiązań spotykanych dotychczas w tego typu urządzeniach i kładzie szczególny nacisk na ergonomię pracy użytkownika.

Ekologia

Ograniczenie do minimum ciężaru palnika przy jednoczesnym zagwarantowaniu pełnego bezpieczeństwa i wysokiej wydajności to kolejny przejaw tradycyjnej troski producenta o otaczające środowisko.

Podobnie jak w przypadku wszystkich projektowanych przez Guilbert Express wyrobów, w ośrodku badawczym firmy i tym razem opracowano oryginalne rozwiązanie, pozwalające na redukcję śladu ekologicznego. Przy zmniejszonym zużyciu materiałów powstał przyjazny dla środowiska, trwały i solidny produkt.

Fot. 3. Palnik do papy dekarskiej RAPTOR w wersji 90 kW w akcji. Płomień jest lekko zawirowany, dzięki czemu nie ulega łatwemu rozproszeniu poprzezpodmuchy wiatru i utrzymuje swój kształt, pozwalając na precyzyjne dogrzanie papy w miejscach obróbek.Fot. 3. Palnik do papy dekarskiej RAPTOR w wersji 90 kW w akcji. Płomień jest lekko zawirowany, dzięki czemu nie ulega łatwemu rozproszeniu poprzez podmuchy wiatru i utrzymuje swój kształt, pozwalając na precyzyjne dogrzanie papy w miejscach obróbek.

Rękojeść z system zabezpieczającym pozwala na regulację dopływu gazu, co oznacza drastyczny spadek zużycia gazu, a tym samym emisji CO2 i eliminację ryzyka związanego z przypadkowym wznieceniem ognia i pożarem na placu budowy, mogącym przynieść nieobliczalne straty zarówno materialne, jak i ludzkie.

Nowy model palnika jest już dostępny na rynkach europejskich, w tym w Polsce. GUILBERT EXPRESS

E-mail: kontakt@guilbert-express.pl
Web: http://www.guilbert-express.pl


Data publikacji: 26 listopada, 2014

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły