Kominki dachowe

Innowacyjny system WIROVENT PRO

Funkcjonalność, jakość, estetyka to jedynie kilka z zalet oryginalnych kominków wentylacyjnych serii WiroVent Pro firmy Wirplast.

Innowacyjny system wentylacji charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją wykonaną z wysokiej klasy materiałów, zapewniającą kompleksową cyrkulację powietrza między pomieszczeniem zamkniętym a przestrzenią
zewnętrzną. Pozwala na odprowadzenie kondensatu na zewnątrz kominka, zapewnia optymalną wydajność wentylacyjną oraz ochronę przed nawiewem deszczu lub śniegu do kanału wentylacyjnego.

Inżynierska konstrukcja systemu umożliwia pionowe ustawienie kominka wentylacyjnego w zakresie od 0° do 50°. Należy podkreślić, iż elementy kominka wykonane są z najwyższej jakości polipropylenu barwionego w masie, stabilizowanego na promieniowanie UV oraz zapewniającego ochronę przed zarysowaniami i korozją.

Do jakich pokryć?

System WiroVent Pro dopasowany jest do większości blachodachówek, pokryć profilowanych i bitumicznych, blach płaskich i trapezowych, dachówek betonowych i ceramicznych. Przejścia dachowe są kompatybilne
względem najpopularniejszych modeli dachówek, blachodachówek, materiałów bitumicznych.

Firma oferuje kominki o średnicach Φ125 i Φ150 mm, wyróżniając wersję standardową oraz z wentylatorem.

Model kominka wzbogacony dodatkowo o wentylator mechaniczny cechuje się podwyższoną sprawnością aerodynamiczną, zapewniającą zwiększoną wydajność wentylacji. Komfort użytkowania gwarantuje wyciszona praca silnika. Ciekawym rozwiązaniem jest wersja z silnikiem energooszczędnym, redukująca zużycie energii.
innowacyjny-system-wirovent-pro_1

Akcesoria

Wybierając kominek wentylacyjny z serii WiroVent Pro warto zapoznać się z szerokim wachlarzem akcesoriów uzupełniających. Na uwagę zasługuje skraplacz wodny kondensatu, którego zadaniem jest przechwycenie
pozostałości skroplin, powstałych w warunkach wysokiej wilgotności. Umożliwia przekierowanie nadmiernej ilości kondensatu do wyprofilowanego zbiornika skraplacza, w którym następuje proces parowania. Przy dużym natężeniu skroplin istnieje możliwość podłączenia wężyka pozwalającego na ich odprowadzenie na zewnątrz.

Przydatne akcesorium stanowi także rura przyłączeniowa Ruroflex Plus, służąca do podłączenia oferowanych kominków z przewodami wentylacyjnymi. Giętka budowa sprawia, że można ją przyłączyć w dowolnym kierunku oraz kącie wygięcia, dostosowując przewód do zaistniałych potrzeb. Produkt wyróżnia innowacyjna nakrętka zaciskowa, pozwalająca na szybki montaż oraz zapewniająca trwałe zazębienie łączonych elementów. Co ciekawe, firma oprócz standardowej wysokości rury wynoszącej 60 cm, oferuje na zamówienie możliwość wykonania rury aż do 10 m.

Kompleksowy system szczelności gwarantuje komplet uszczelniający zabezpieczający przed wnikaniem wody oraz skroplin. Przeznaczony jest do montażu w miejscu przejścia kominka wentylacyjnego przez folię dachową.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Wirplast wzbogaca oferowane produkty o wbudowaną poziomicę Wasserwaage®. Jest to innowacyjne na polską skalę rozwiązanie, umożliwiające łatwe i skuteczne wypoziomowanie kominka na dachu. Wbudowana na stałe poziomica (libella okrągła) umożliwia ustawienie płaszczyzn lub prostych w kierunku pionowym lub poziomym, nie wpływając przy tym na estetykę oferowanego produktu.

Firma stale się rozwija oraz skupia na poszerzaniu oferowanego asortymentu. Poprzez zastosowanie innowacyjnych technologii przedsiębiorstwo podejmuje działania prowadzące do osiągnięcia najwyższej jakości, szczelności oraz spełnienia oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.

4.9/5 - (8 votes)

Data publikacji: 26 maja, 2015

Autor:

4.9/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły