Chemia budowlana

Isola Bio-Ren – skuteczna walka z mchem na dachu

Mech to nieproszony gość na dachu naszego domu. Zwykle pojawia się na pokryciach naturalnych złożonych z dachówek ceramicznych i cementowych w wilgotnym i zacienionym otoczeniu. Ale rozwija się także wtedy, jeśli pod pokryciem dachowym nie ma odpowiedniej wentylacji. Jest to poważny problem, ponieważ wpływa na estetykę budynku i jego funkcjonalność. Nic tak dobrze nie zwalcza flory bakteryjnej z pokrycia dachowego jak preparat Isola Bio-Ren.

W ostatnich latach możemy zaobserwować znaczny wzrost populacji mchów, porostów i glonów. Jest to związane ze zmianami klimatycznymi w północnej i środkowej Europie. W szybkim tempie rozprzestrzenia się wszędzie, niestety nie tylko w ogrodzie, ale i na dachu, co sprzyja rozwojowi wilgoci w całym domu. Dlatego trzeba go zwalczać profesjonalnymi materiałami.

Isola Bio-Ren to środek o wszechstronnym zastosowaniu – trwale niszczy rosnące na dachach mchy, glony i porosty na wszystkich typach pokryć dachowych. Dzięki temu, że całkowicie ulega biodegradacji, nie zanieczyszcza środowiska naturalnego, a jego użytkowanie jest absolutnie bezpieczne.

Dlaczego właśnie Isola Bio-Ren?

– można go używać bez rozcieńczania,
– nie niszczy żadnych materiałów i jest bezpieczny dla trawników i roślin ogrodowych,
– eliminuje problem porastania dachów florą bakteryjną nawet na 3 lata,
– jest łatwy w aplikacji.

Isola Bio-Ren – skuteczna walka z mchem na dachu

Ważne

Podczas używania preparatu Isola Bio-Ren należy pamiętać o równomiernym rozprowadzeniu produktu na powierzchni dachu. Bywa, że niektóre gatunki mchów i porostów mogą być dość oporne w usuwaniu i wymagać będą dwu- lub trzykrotnego użycia preparatu. Jeśli zaś chodzi o glony wystarczy jednokrotne użycie, ponieważ już po pierwszych 24 godzinach od nałożenia produktu widać wyraźne efekty.

Co niezwykle istotne, produkt ten jest bezpieczny dla skóry i dróg oddechowych, a praca z nim nie wymaga zastosowania ubrania ochronnego.

Czy wiesz, że…

Mchy są roślinami, zdolnymi przeżyć w najcięższych warunkach, nie mają korzeni i są w stanie gromadzić duże ilości wody. Dzięki temu potrafią przetrwać dość długie okresy suszy.

Mech w parku dodaje urokuMech w parku dodaje uroku

ASZ

3.6/5 - (17 votes)

Data publikacji: 3 października, 2013

Autor:

3.6/5 - (17 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Krzysztof
  środa, 24 kwietnia, 2019

  Na mech to najlepszy będzie dobry środek chemiczny tylko na mech. Bez drapania i męczarni najlepiej go załatwić takim płynem Isola Bio-Ren, mech odpadnie sam. Nie zaszkodzimy sobie, pokryciu dachowego i środowisku, najlepsza opcja na walkę z mchem.

 2. Hopka
  piątek, 30 sierpnia, 2019

  Widziałam kilka dachów właśnie z mchem, w dodatku w dość nowych budynkach. Wszystkie miały jedną cechę, były zbudowane w bliskiej odległości od lasu. Taki preparat na pewno będzie przydatny. Ważną cechą jest to, że nie niszczy materiałów.

 3. Edi
  poniedziałek, 18 listopada, 2019

  Warto tu polecić prężnie działającą w tych sprawach firmę Inmago. Fachowo wykonują czyszczenie dachów w oparciu o nowoczesne technologie. Stosują metody czyszczenia niskociśnieniowego. Skutecznie, sprawnie i niedrogo.

 4. DCBV
  wtorek, 10 listopada, 2020

  Witam wszystkich! Znajomi w Szwecji używają do czyszczenia i impregnacji dachu, elewacji i kostki brukowej preparatu Benac 05. Podobno jest to znany produkt w Skandynawii. Czy ktoś już testował???

Podobne artykuły