Izolacje dachowe

Izolacja nakrokwiowa dachu skośnego z oferty firmy Bauder

Nie ma wątpliwości co do tego, że termoizolacja na krokwiach jest optymalnym dociepleniem, które można szybko i łatwo zamontować. Izolacja tego typu przyjmuje formę jednolitej warstwy wykonanej z płyt poliuretanowych.


W rozwiązaniu systemowym firmy Bauder montaż płyt bazuje na specjalnych wkrętach systemowych Bauder Spezialschraube zapewniających pewne połączenie izolacji z podłożem. Dzięki różnorodności płyt BauderPIR można montować trzy lub więcej warstw w jednym cyklu roboczym.
Spodnia warstwa kryjąca pełni funkcję paroizolacji, natomiast strona wierzchnia ma warstwę kryjącą z zachodzącym zakładem. Warstwą tą może być również papa polimerobitumiczna, służącą do odprowadzania wody, natomiast warstwą środkową jest zabezpieczona warstwa wykonana z wydajnego materiału termoizolacyjnego, jakim jest poliuretan.

Na pełnym deskowaniu lub bezpośrednio na krokwiach

Decydując się na izolację nakrokwiową, bazującą na produktach firmy Bauder, klient może wybrać pomiędzy montażem płyt na pełnym deskowaniu lub bezpośrednio na krokwiach. Pełne deskowanie może stanowić efektowny element wykończenia wnętrza. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność kosztownego materiału, bowiem wysokość krokwi nie musi być dostosowana do grubości warstwy termoizolacyjnej. Wystarczy, jeżeli grubość krokwi będzie uwzględniała podtrzymanie konstrukcji. Takie rozwiązanie można zastosować zarówno w nowych, jak i w modernizowanych budynkach.
Jednak płyty BauderPIR bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku bezpośredniego montażu na krokwiach. Dzięki połączeniu na pióro i wpust płyty tworzą szczelną samonośną warstwę termoizolacji.

Izolacja nakrokwiowa dachu skośnego z oferty firmy Bauder Izolacja nakrokwiowa dachu skośnego z oferty firmy Bauder

BauderPIR w każdej sytuacji

Na systemowe rozwiązania w zakresie izolacji nakrokwiowej firmy Bauder składa się wiele produktów ściśle dobieranych pod kątem konkretnej inwestycji. Płytą do izolacji termicznej i akustycznej jest BauderPIR SWE, natomiast BauderPIR PLUS to wytrzymały element termoizolacyjny. Sprawdzonym elementem termoizolacyjnym jest BauderPIR SF. Termoizolację z dyfuzją zapewnią z kolei płyty BauderPIR SDS.
Warto zwrócić uwagę na płyty przeznaczone do termoizolacji łączonej:

  • BauderPIR TP-Kombi – płyta termoizolacyjna przeznaczona do tapetowania, malowania lub tynkowania,
  • BauderPIR AZS – płyta termoizolacyjna w połączeniu z termoizolacją pomiędzy krokwiami.

Interesujące rozwiązanie stanowią płyty BauderPIR MDE będące wysokiej klasy termoizolacją i wytrzymałym podłożem w jednym elemencie. Wybrać można również płyty BauderPIR/MSE łączące w sobie termoizolację, ochronę akustyczną/przeciwogniową oraz wytrzymałe podłoże w jednym.

Izolacja nakrokwiowa dachu skośnego z oferty firmy Bauder Izolacja nakrokwiowa dachu skośnego z oferty firmy Bauder

Termoizolacja dachu skośnego „z jednej ręki”

Obecnie Inwestorzy i firmy wykonawcze oczekują rozwiązań systemowych i kompleksowych tak aby poszczególne elementy izolacji nakrokwiowej pochodziły od jednego producenta. Takie rozwiązanie ułatwia montaż, obniża koszty, skraca czas doboru poszczególnych składników i daje gwarancję właściwego wyboru zastosowanych elementów.
Z takiego założenia wychodzi również firma Bauder, która w zakresie termoizolacji dachu skośnego oferuje systemy „z jednej ręki”, zatem wszystkie składniki systemu, łącznie z akcesoriami, są do siebie optymalnie dopasowane.
W ramach podsumowania warto podkreślić, że dla zapewnienia prawidłowego wykonawstwa firma Bauder zapewnia fachowe doradztwo techniczne również na miejscu budowy.

Więcej informacji www.bauder.pl

4.7/5 - (15 votes)

Data publikacji: 10 października, 2016

Autor:

4.7/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Agnieszka
    sobota, 3 lipca, 2021

    Produkty, które są uniwersalne zawsze warto stosować. Wybierając płyty BauderPIR mamy termoizoloację, a także ochronę przeciwogniową i akustyczną.

Podobne artykuły