Izolacje dachowe

Izolacja nakrokwiowa THERMANO – zalety montażu na dachach skośnych

THERMANO to nowoczesna termoizolacja przeznaczona do izolacji dachów skośnych nowych i modernizowanych budynków o dowolnym pokryciu. Idealnie nadaje się do systemu izolacji nakrokwiowej, o dużej skuteczności, eliminującej problem powstających mostków termicznych. Przedstawiamy korzyści, jakie proponuje ta technologia.

Ciepło, lekko, sucho…

Konsekwencją zastosowania systemu nakrokwiowego jest ograniczenie, a często praktycznie wykluczenie mostków termicznych na dachu. Przewaga nakrokwiowych systemów oparta jest na fakcie, że w każdym innym rozwiązaniu w konstrukcji dachu istnieje wiele „zimnych” fragmentów. Przy pokryciu całej konstrukcji więźby dachowej, równo i na zewnątrz problem ten odpada, gdyż wszystkie elementy konstrukcji znajdują się po wewnętrznej, „ciepłej” stronie termoizolacji.

Ergonomia i estetyka

W konsekwencji nakrokwiowej aplikacji ocieplenia mamy możliwość wyeksponowania i zagospodarowania naturalnego, pięknego konstrukcyjnego drewna więźby dachu. To wielkie pole do popisu dla różnorakich aranżacji: od klasycznie rustykalnych do ultra futurystycznych. Druga korzyść to zwiększenie wymiarów pomieszczenia, szczególnie wzwyż, umożliwiające instalację dodatkowych elementów wyposażenia, np. łazienkowego prysznica, dodatkowych półek, oświetlenia czy książkowych regałów na malowniczej antresoli.

Szybko, łatwo, bezpiecznie

Praca z płytami THERMANO jest łatwiejsza i szybsza niż z innymi materiałami izolacyjnymi. Taką opinię wyrażają zarówno mistrzowie w tym fachu, jak i początkujący praktycy. Mechaniczne właściwości poliuretanu są wolne od wielu realnych niebezpieczeństw uszkodzenia samego materiału i przede wszystkim mechanicznych awarii stosowanych folii czy membran. Brak pylenia, różne grubości (40 do 140 mm), mała masa płyt przy dużych powierzchniach krycia (1,2 x 2,4 m), bezpieczeństwo przemieszczania po stabilnych drewnianych elementach więźby i wiele innych praktycznych argumentów wskazują na wykonawczą przewagę tego systemu.

Ekologiczne i trwałe

Metody projektowania z uwzględnieniem szeroko pojętego rozwoju zrównoważonego stają się na dobre codziennością. Przy elementarnej wstępnej analizie oceny cyklu życia budynku okazuje się, że proponowane poliuretanowe i nakrokwiowe rozwiązanie dla dachów skośnych jest w tym kontekście tańsze od np. wełnianego, nie mniej niż 20%. Ponadto, płyty z twardych pianek poliuretanowych THERMANO, to nowoczesny materiał o niezwykłej trwałości.

Krzysztof Milczarek

4.8/5 - (50 votes)

Data publikacji: 13 października, 2018

4.8/5 - (50 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Klara
    niedziela, 13 stycznia, 2019

    Ta izolacja faktycznie ma wiele zalet. Aż trudno uwierzyć, że takie rozwiązanie jest tańsze niż popularna wełna. Same plusy.

  2. Monika
    wtorek, 5 lutego, 2019

    Skoro praca z tymi płytami jest łatwiejsza i szybsza i potwierdzają to fachowycy to nic tylko stosować właśnie takie rozwiązanie. No i nie ma mostków termicznych, a to jest dość istotne.

Podobne artykuły