Warsztat

Jak dobrać właściwą odzież roboczą?

Wiele zawodów wymaga noszenia przez pracowników odzieży roboczej. Nie tylko pozwala ona zachować odpowiednią higienę pracy, lecz w wielu przypadkach zapewnia także bezpieczeństwo. Kiedy indziej pełni funkcje reprezentatywne i sprawia, że wszyscy szybko rozpoznajemy pracownika danej firmy. Wybór właściwej odzieży to kwestia niezwykłej wagi. Jak podjąć słuszną decyzję, która pozytywnie wpłynie na rozwój naszego biznesu?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W wielu zawodach noszenie odzieży roboczej wiąże się ściśle z zapewnieniem bezpieczeństwa pracownikowi. Dzieje się tak w przypadku pracowników budowlanych, pracy w kopalni, ze szkodliwymi substancjami chemicznymi itp. W tym przypadku podstawą dobrania odpowiedniego stroju do pracy jest dokładne rozpoznanie możliwych czynników szkodliwych oraz zagrażających zdrowiu i życiu pracowników. I tak na budowie obowiązkowy będzie kask, u osób pracujących w laboratorium specjalny kombinezon. W takiej sytuacji musimy postawić na jakość materiałów, które spełniać muszą poszczególne funkcje np. być ognioodporne lub przepuszczające powietrze.

Higiena to podstawa

W innych zawodach odzież robocza pozwala zapewnić wymaganą higienę w pracy bądź ochronić się przed zabrudzeniem (a zazwyczaj pełni obie te funkcje jednocześnie). Dzieje się tak w przypadku pracy na roli, w rzeźni, w mleczarni, w magazynie. Na co pracodawca powinien zwrócić uwagę przy wyborze stroju roboczego? Przede wszystkim na względy praktyczne! Taka odzież musi być wygodna, dobrze też, jeśli jej pranie oraz utrzymanie będzie bezproblemowe. Nie zapomnijmy także o odpowiednim dopasowaniu stroju do konkretnej sytuacji. Jeśli ktoś wykonuje pracę wymagającą chodzenia przez cały dzień, wygodne buty będą podstawą. Z kolei w rzeźni przyda się praktyczny fartuch oraz nie krępujące ruchów rękawiczki. Największy wybór odzieży roboczej jest oczywiście w Internecie.


Data publikacji: 23 sierpnia, 2013

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły