Budownictwo drewniane

Jak odpowiednio wykorzystać przestrzeń ogrodu?

Masz ogród? Zagospodaruj go w taki sposób, by był miejscem sprzyjającym odpoczynkowi, atrakcyjnym dla wszystkich domowników i przyjemnym dla oka.

Ogród to przestrzeń, która może pełnić wiele różnych funkcji! Kluczem do stworzenia harmonijnego ogrodu, który będzie zaspokajał potrzeby wszystkich członków rodziny jest… planowanie! Przeanalizujcie, czego potrzebujecie do szczęścia. Miejsca do odpoczynku? Jasne! Bezpiecznej przestrzeni do majsterkowania, przechowywania narzędzi i sprzętów ogrodowych? Oczywiście! Placu zabawa dla dzieci, przydomowego warzywnika, rabat wypełnionych ozdobnymi kwiatami…

Sprawdź, jakich elementów nie powinno zabraknąć w Twoim ogrodzie.

Altana – miejsce stworzone do wypoczynku!

Drewniana altana to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się ogrodem niezależnie od warunków pogodowych. Altana zapewnia cień w gorące dni i ochronę przed deszczem, pozwalając cieszyć się świeżym powietrzem i pięknem ogrodu przez większą część roku. Możesz zdecydować się na altanę w dowolnym kształcie i wielkości dopasowanej do rozmiarów ogrodu i liczby osób, które na co dzień będą z niej korzystać.

Wybierając miejsce na altanę, warto wziąć pod uwagę nasłonecznienie oraz typowy dla Twojego miejsca zamieszkania kierunek wiatru, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie jak najlepsze warunki do relaksu.

Altana ogrodowa dostępna w ofercie WOOD & PLAY
Altana ogrodowa dostępna w ofercie WOOD & PLAY

Domek ogrodowy na narzędzia i nie tylko

Lubisz porządek i dobrą organizację przestrzeni? Domeknarzędziowy to niezbędny element Twojego ogrodu. Przechowasz w nim wszystkie ogrodowe akcesoria i sprzęty, ale również rozmaite narzędzia oraz akcesoria i preparaty do pielęgnacji roślin.

Ważne jest, aby wybrać odpowiednią lokalizację dla domku narzędziowego, tak aby był łatwo dostępny z głównego obszaru ogrodu, ale jednocześnie nie przysłaniał widoku na najatrakcyjniejsze jego części. Możesz postawić w pobliżu ogrodzenia lub przy wejściu na działkę.

Doskonałej jakości drewniane domki ogrodowe znajdziesz w woodandplay.pl. Do wyboru masz między innymi domki z pojedynczymi lub podwójnymi drzwiami, z dodatkową werandą, drewutnią lub ekstra pomieszczeniem, np. do przechowywania najczęściej używanych narzędzi.

Domek ogrodowy Bratek dostępny w ofercie WOOD & PLAY
Domek ogrodowy Bratek dostępny w ofercie WOOD & PLAY

Strefa zabaw dla dzieci, czyli przydomowy plac zabaw

Jeśli w rodzinie są dzieci, to warto przeznaczyć specjalny obszar w ogrodzie na strefę zabaw. Może to być miejsce z huśtawką, zjeżdżalnią, trampoliną lub piaskownicą. Postaw na solidne i trwałe urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczną i radosną zabawę.

Strefa zabaw dla dzieci może być umieszczona na trawie, piasku, drobnym żwirku lub na specjalistycznym podłożu z gumowych płyt, które będą skutecznie amortyzować ewentualne upadki i zminimalizować ryzyko kontuzji. Zadbaj również o to, by miejsce dla dzieci znajdowało się w cieniu, najlepiej z dala od bramy wjazdowej i ulicy!

Prywatny warzywnik – uprawiaj warzywa i owoce na własnych zasadach!

Warzywnik to obszar, który pozwala uprawiać własne warzywa i owoce. Dobrze zaplanowany warzywnik może dostarczyć świeżych, organicznych produktów, które będziesz wykorzystywać do tworzenia zdrowych posiłków dla siebie i swojej rodziny.

Poszukaj inspiracji w internecie! Przydomowe ogródki warzywne mogą być wykonane np. w praktycznych i świetnie wyglądających podniesionych grządkach. Planując umiejscowienie swojego ogródka warzywnego w ogrodzie postaw na miejsce, w którym jadalne roślinki będą miały odpowiednią ilość światła słonecznego, a Ty bezproblemowy dostęp do wody. Dobrym pomysłem jest zlokalizowanie uprawy w pobliżu domku narzędziowego – wówczas konewki, grabki będziesz mieć pod ręką.

Ozdobne rabaty – niech Twój ogród cieszy oczy i będzie powodem do dumy!

Ogrodu nie trzeba w żaden szczególny sposób ozdabiać! Wystarczy obsadzić go kwitnącymi roślinami, które dodadzą przestrzeni kolorów.

W zależności od własnych preferencji i pomysłu na przestrzeń ogrodu – możesz zdecydować się na regularne rabaty wzdłuż ścieżek lub wokół altany, albo stworzyć bardziej naturalne kompozycje o nieregularnym kształcie. Ważne jest, aby dobrze dobrać rośliny pod względem wymagań światła i gleby, aby zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju.

Odpowiednie zaplanowanie i zorganizowanie przestrzeni ogrodu pozwali Ci na stworzenie harmonijnego i funkcjonalnego miejsca przy domu, które zaspokoi rozmaite potrzeby jego mieszkańców.


Data publikacji: 4 sierpnia, 2023

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły