Membrana dachowa

Jak prawidłowo zamontować system dachowy EUROROOF objęty programem „Czyste Powietrze”?

Dach to nie tylko ochrona przed deszczem i wiatrem, ale także przed utratą ciepła i przegrzewaniem. Aby zapewnić prawidłową termoizolację dachu, warto zastosować sprawdzone rozwiązanie systemowe. EUROROOF firmy Recticel to kompletny system dachowy, który zawiera wszystkie elementy potrzebne do wykonania warstw dachowych aż do warstwy finalnego pokrycia dachowego.

System dachowy EUROROOF składa się z termoizolacji nakrokwiowej, membrany wstępnego krycia i systemowych akcesoriów. Aby zapewnić prawidłowe działanie systemu, wykonując pokrycie dachu należy przestrzegać kilku prostych zasad montażu: Płyty EUROROOF można układać bezpośrednio na krokwiach lub na pełnym poszyciu (deskowanie, płyta OSB). Należy również dobrać odpowiednią odmianę płyt: EUROROOF lub EUROROOF MAX. Płyty EUROROOF MAX mają zintegrowaną z płytą membranę wstępnego krycia, która uszczelnia dach na przepływ powietrza i wiatru. Płyty EUROROOF łączone są między sobą na zamek pióro-wpust, co zapewnia ich szczelne połączenie. Płyty należy układać w poprzek kierunku spadku dachu (dłuższym bokiem w poprzek krokwi), zaczynając od okapu i kończąc na kalenicy. Membrana wstępnego krycia RECTIVENT pełni funkcję zabezpieczenia dachu przed warunkami atmosferycznymi w tym śniegiem, wilgocią i kurzem.

Membrana jest wysokoparoprzepuszczalna, co umożliwia odprowadzanie pary wodnej z wnętrza dachu. Membranę należy układać na płytach EUROROOF, w zależności od wybranej odmiany płyt. Należy ją łączyć na zakładkę o szerokości co najmniej 10 cm. Membrana RECTIVENT nie powoduje jej sklejania z warstwą okładziny EUROROOF, co niestety zdarza się w przypadku stosowania niewłaściwie dobranych ze sobą płyt nakrokwiowych i zastosowanej na nich membranie paroprzepuszczalnej. Systemowe akcesoria mocujące i wykończeniowe służą do zapewnienia prawidłowej jakości łączeń oraz odpowiedniej szczelności. Do akcesoriów należą m.in. systemowe łączniki Rectifix, wkręty jako jedyne na rynku umożliwiające montaż izolacji pod kątem prostym do krokwi. Ich zastosowanie pozwala uniknąć konieczności stosowania dodatkowych łączników pod kątem 67 stopni. Taśmy uszczelniające Rectitape i Max tape pozwalają uzupełnić rozwiązanie, w kompletny sposób gwarantując trwałość przyczepności i efektu końcowego.

Podsumowując, system dachowy EUROROOF to nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie do termoizolacji dachów skośnych. Dzięki zastosowaniu systemu EUROROOF, zapewnisz swojemu dachowi optymalną ochronę cieplną i jego trwałość. System EUROROOF składa się z wysokiej jakości elementów, które są łatwe i szybkie w montażu.

Jeśli masz pytania dotyczące systemu EUROROOF, Recticel pomoże Ci znaleźć na nie odpowiedzi poprzez fachowe porady i wsparcie techniczne. Możesz również odwiedzić stronę producenta Euroroof | Recticel Insulation gdzie znajdziesz więcej informacji o systemie EUROROOF oraz informacje o innych produktach. Nie czekaj, zadbaj o swój dach już dziś!

4.9/5 - (97 votes)

Data publikacji: 26 maja, 2024

Autor:

4.9/5 - (97 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły