Budownictwo tradycyjne

Jak skutecznie pozbyć się wilgoci z nieruchomości? Chodzi o Twoje zdrowie!

Wilgoć dotyka duże ośrodki miejskie jak Wrocław, ale też nieruchomości w mniejszych miejscowościach. W konsekwencji jej działania pojawia się szkodliwy dla zdrowia grzyb. Jak uporać się z tym problemem?

Dziwny, ale specyficzny zapach w wilgotnej piwnicy to najpewniej wykwit grzyba. Jego pojawienie się w tym miejscu być może nie wpłynie drastycznie na nasze zdrowie, ale gdy zawita do mieszkania lub domu, to problem staje się poważniejszy. Ponadto jest to oznaka tego, że budynek „pije” wodę z gruntu. Zjawisko jest szczególnie zauważalne w starszych budynkach usytuowanych w pobliżu źródła wody jak np. rzeki czy jeziora. Równie często problem wilgoci pojawia się w nieruchomościach stojących w miejscu, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych. Jakie są skuteczne sposoby na osuszanie budynków? Wrocław ma swoją sprawdzoną metodę.

Wilgoć w piwnicy – jak wdziera się do budynku?

Materiały wykorzystywane na przestrzeni lat w budownictwie bardzo się zmieniają. Stare, a nawet zabytkowe nieruchomości pamiętają odległe czasy i historie, o których przeczytać możemy w książkach. Rodzaj użytych do budowy komponentów ma znaczenie na występowanie podciągania kapilarnego. Jest to proces wchłaniania wody przez materiały, która następnie podąża w górę na kolejne kondygnacje. Zdarza się więc, że problem wilgoci nie dotyczy tylko piwnicy, ale też mieszkań na niższych poziomach.

Pojawienie się wilgoci to zły znak. Wpływa ona degradująco na strukturę murów i jest świetną pożywką do rozwoju popularnego grzyba. Jego pojawienie się w mieszkaniu lub domu to problem, z którym walczymy chemią, ale też wietrzeniem pomieszczeń i dmuchawami wytwarzającymi ciepłe powietrze. Najczęściej są to metody przynoszące tymczasowe efekty. W tym wypadku nawet pora roku może mieć znaczenie na ich skuteczność. Latem, gdy częściej mamy otwarte okna problem znika. Jednak wraz z pojawieniem się jesieni powraca ze zdwojoną siłą. Jak więc uporać się z wilgocią?

Osuszanie budynków – Wrocław

Wrocław to przykład miasta, gdzie mamy do czynienia z nieruchomościami budowanymi z różnych materiałów. Wszędzie tam, gdzie nie ma odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią, czyli w większości starszych konstrukcji, może pojawić się lub występuje problem wilgoci. Można się go pozbyć poprzez zastosowanie systemu osuszania budynków Aquapol. Jest to metoda polegająca na odwróceniu podciągania kapilarnego. Oznacza to, że woda, zamiast podążać w górę jest kierowana w stronę ziemi. Dzięki temu po pewnym czasie ściany wracają do swojej naturalnej wilgotności, a gospodarze mogą odświeżyć miejsca dotknięte wilgocią.

System Aquapol nie potrzebuje zasilania energią elektryczną. Co więc zasila to rozwiązanie? Trudniej chyba o bardzie ekologiczne źródło zasilania ponieważ system przetwarza naturalne pole magnetyczne ziemi. Objęty jest 20-letnią gwarancją, a co roku przez okres pierwszych 36 miesięcy pojawią się technicy na kontrolę obiektu. W ten sposób naniosą ewentualne korekty, aby zoptymalizować działanie narzędzia. Dzięki temu mamy pewność, że sprzęt będzie działał prawidłowo i skutecznie. W ten sposób pozbędziemy się problemu wilgoci i grzyba, a gdy ściany osiągną swoje wyjściowe parametry, będziemy mogli się nimi zaopiekować. Jest to metoda bezinwazyjna i nadaje się do obiektów objętych opieką konserwatora zabytków.

Problem wilgoci może pojawić się znienacka, choć jest to najczęściej długotrwały proces, którego efekty dostrzegamy nawet po latach. Degradująca siła wody może trwale uszkodzić mury, a nawet doprowadzić do zawalenia budynku. Warto więc podjąć działania, gdy tylko zauważymy pierwsze oznaki wilgoci czy to w piwnicy, czy w mieszkaniu. System Aquapol jest jedną z najskuteczniejszych metod, co potwierdzają opinię zadowolonych klientów. Cena spokoju przez lata jest naprawdę niewielka.

4.5/5 - (11 votes)

Data publikacji: 6 grudnia, 2020

Autor:

4.5/5 - (11 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    wtorek, 15 grudnia, 2020

    Problem wilgoci i związanego z tym grzyba to temat znany od lat. Negatywny wpływ na obiekt i zdrowie niejako wymusza walkę, ale czasem jest ona bez szans. Każda metoda, która pozwala na skuteczną obronę przed wilgocią jest godna polecenia. System Aquapol powinien być polecany i stosowany tam gdzie ryzyko zaistnienia wilgoci jest duże,

Podobne artykuły