Dachówka ceramiczna

Jak stworzyć dach odporny na nawałnice?

Dach odporny na nawałnice musi charakteryzować się znacznym ciężarem, aby nie poddawać się porywom wiatru. Zastosowanie sztywnego i wytrzymałego pokrycia zapewnia także niepodatność na uszkodzenia na skutek uderzeń cząstek gradu.

Trwałe i estetyczne pokrycie dachowe to dachówki ceramiczne. Elementy tego typu są w pełni odporne na działanie anomalii pogodowych, a przy tym nie zmieniają swojej wizualnej formy przez wiele dziesiątek sezonów użytkowania budynku.

Czy wykończenie dachu wpływa na trwałość warstwowej przegrody?

Materiał stosowany jako pokrycie dachowe ma bardzo istotne znaczenie w kontekście odporności całej warstwowej przegrody na działanie niekorzystnych warunków eksploatacyjnych. Wykończenie połaci jest w bezpośredni sposób wystawione na działanie podmuchów wiatru oraz uderzenia cząstek gradu. W przypadku uszkodzenia pokrycia szkodliwe warunki pogodowe zaczynają oddziaływać na niżej położone warstwy dachowe. W skrajnych przypadkach skutkuje to dostaniem się wody i wilgoci do wnętrza domu oraz zniszczeniem całej konstrukcji dachu.

Rozwiązaniem podnoszącym parametry trwałościowe skośnych połaci jest zastosowanie ciężkiego rodzaju pokrycia. Gęste materiały wykończeniowe na dachu nie poddają się porywom wiatru, a przy tym dzięki znacznej sztywności i wytrzymałości nie ulegają uszkodzeniom na skutek punktowych oddziaływań.

Jeśli szukasz estetycznego i trwałego pokrycia na dach, wejdź na stronę: https://www.wienerberger.pl/produkty/dachowki-ceramiczne-i-akcesoria-koramic/warto-wiedziec/dachowka-plaska-orea-9-design-i-doskonalosc-na-lata.html. Znajdziesz tam tradycyjne dachówki ceramiczne w nowoczesnej odsłonie, które będą idealnie komponować się z modernistycznymi budynkami, a jednocześnie zapełnią wydajną ochronę przed nawałnicami.

Jakie są charakterystyczne cechy dachówek ceramicznych? 

Jak już wspomniano, dachówki ceramiczne charakteryzują się znaczną gęstością. Ciężar pojedynczej dachówki zazwyczaj jest większy niż obciążenia podrywające wiatru. Z tego względu elementy tego typu nie ulegają uniesieniu nawet w sytuacji wystąpienia huraganowych podmuchów.

Wysoka sztywność i wytrzymałość dachówek sprawiają, że wykończenie to nie poddaje się uszkodzeniom nawet w sytuacji oddziaływania dużych obciążeń pionowych. Pokrycie ceramiczne nie wgniata się pod wpływem uderzeń gradu. Co bardzo istotne, wykończenie nie ulega odkształceniu również w przypadku, gdy porusza się po nim człowiek.

Technologia produkcyjna dachówek ceramicznych gwarantuje im niezmienność parametrów użytkowych i wizualnych w czasie. Pokrycie na bazie ceramiki zachowuje estetyczny wygląd przez wiele dziesiątek sezonów użytkowania. Co ważne, dachówki nie wymagają odnawiania wierzchniej powłoki. Ewentualne prace utrzymaniowe sprowadzają się do zmycia powierzchni myjką ciśnieniową.


Data publikacji: 2 czerwca, 2023

Autor:


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły