Warsztat

Jak urządzić przydomowy warsztat samochodowy?

Przydomowy warsztat samochodowy pozwala naprawiać usterki w aucie i wymieniać części samochodowe. Osoby pragnące mieć własny przydomowy warsztat samochodowy nie potrzebują dużych nakładów finansowych i osobnego pomieszczenia, aby urządzić bezpieczny i funkcjonalny warsztat. Do potrzeb warsztatu można dopasować piwnicę, garaż czy inne pomieszczenie gospodarcze. Ważne, by pomieszczenie posiadało dobrą wentylację.

Meble warsztatowe 

Podstawowe wyposażenie warsztatu samochodowego to meble odporne na uszkodzenia. Dobrze dobrane meble warsztatowe kupione w e-regaly.pl pomogą zorganizować pracę w warsztacie. Przyda się regał metalowy, szafka z szufladami, na ścianach warto zamontować półkę z hakami, na których można powiesić  klucze. Można postarać się także o niewielką szafkę na kółkach, na której umieścimy narzędzia potrzebne danego dnia. 

W projekcie warsztatu powinno się uwzględnić również przestrzeń do pracy i wyposażyć warsztat w blat roboczy, na którym będzie można przyglądać się częściom samochodowym, oczyszczać je i naprawiać. 

Podstawowe narzędzia i sprzęty

Wykonywanie prac w warsztacie samochodowym nie jest możliwe bez podstawowych narzędzi i sprzętów. To wszelkie młotki, klucze, śrubokręty, kombinerki, ściągacze, kompresor, podnośnik samochodowy, woltomierz, odkurzacz samochodowy, prostownik, wiertarka, lutownica, polerka. 

Najlepiej posiadać kilka zestawów narzędzi. Tanie zestawy narzędzi to tylko pozorna oszczędność, większość z nich nie wytrzyma próby czasu. Lepiej zainwestować w dobrej jakości narzędzia, to będzie inwestycja na wiele lat. Zapewnią też bezpieczeństwo podczas pracy. 

Dobre oświetlenie

Trzeba również zwrócić uwagę na oświetlenie miejsca pracy. Najlepiej, aby to było światło dzienne, ale wiele prac wykonywanych jest też po zmroku, dlatego potrzebna jest lampa, która oświetli całe wnętrze. Przyda się też  ruchoma lampa, pomocna podczas prac, które wymagają szczególnej dokładności. 

Organizacja przestrzeni

Bardzo ważna jest odpowiednia organizacja przestrzeni. Wszystkie przedmioty powinny być właściwie posegregowane i ułożone na swoim miejscu. W przeciwnym razie w warsztacie zapanuje chaos i ciężko będzie cokolwiek znaleźć. 

Komfort i bezpieczeństwo pracy

Równie ważny jest też komfort pracy. Warto zaopatrzyć się w wygodną matę, na której się położymy, w rękawice, w dobrej jakości latarkę, najlepiej czołówkę. Trzeba też zadbać o bezpieczeństwo pracy w warsztacie, należy go wyposażyć w gaśnicę i apteczkę. 


Data publikacji: 19 marca, 2020

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły