Ubrania robocze

Jak wybrać odpowiednie buty robocze?

BUTY ROBOCZE OCHRONNE VM WISCONSIN S3 ESD SRC

W niektórych branżach podstawą bezpiecznej pracy są buty robocze. Często wybieramy obuwie robocze, nie przywiązując do tego wyboru większej uwagi – to duży błąd! Nie wszystkie modele butów zapewnią nam komfort i odpowiednią ochronę. Czym należy się kierować, aby kupić buty spełniające wszystkie nasze potrzeby?

 • Buty robocze – wybór zależy od branży
 • Jak odpowiednio dobrać buty robocze? 
 • Buty robocze zimowe – ocieplane buty robocze 

Buty robocze – wybór zależy od branży

Wybierając obuwie ochronne, musimy przede wszystkim dopasować je do tego, w jakiej branży pracujemy. Inne obuwie będzie potrzebne podczas pracy na budowie – a inne, jeśli zajmujemy się wykończeniami wnętrz lub pracujemy w magazynie. W każdej sytuacji – buty muszą chronić nasze stopy przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także zapewniać komfort chodzenia. 

Buty robocze muszą być dobrane adekwatnie do zagrożeń, jakie czekają na nas w miejscu pracy. Nie zawsze konieczny jest najwyższy stopień ochrony – w większości przypadków sprawdzą się buty ze średniej półki cenowej. Jeśli podłoże, po którym poruszamy się w pracy, może zawierać ostre przedmioty – koniecznie zainwestujmy w buty, w których znajduje się wkładka antyprzebiciowa, z podnoskiem metalowym.  

Jak odpowiednio dobrać buty robocze? 

Buty do pracy muszą spełniać szereg wymagań. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo i wygoda – przymierzając buty, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, czy czujemy się komfortowo. Obuwie robocze niekiedy bywa dość ciężkie – nie każdemu to odpowiada. Warto pamiętać, że w zimie będziemy prawdopodobnie zakładać grubsze skarpetki – więc wewnątrz buta musi być trochę wolnej przestrzeni. 

Buty robocze zimowe – ocieplane buty robocze 

Zimowe buty robocze muszą zapewniać wygodę, ciepło i ochronę przed wilgocią. Obuwie robocze zimowe należy dobierać z dużą starannością – źle wybrane buty zimowe znacznie obniżą nasz komfort pracy i mogą przyczynić się do problemów ze zdrowiem! Nie warto oszczędzać na porządnych materiałach – by obuwie posłużyło nam przez wiele lat. W obuwiu zimowym bardzo ważna jest antypoślizgowa podeszwa – szczególnie, jeśli pracujemy na wysokościach. 

Dobór odpowiednich butów do pracy podniesie nasz codzienny komfort, a także uchroni przed różnego rodzaju wypadkami. Warto poświęcić nieco czasu na to, by wybrać model dopasowany w pełni do naszych potrzeb. By obuwie robocze służyło nam przez wiele lat, należy kierować się jakością materiałów – a także dbać o regularną konserwację butów za pomocą przeznaczonych do tego środków. 

5/5 - (21 głosów)

Data publikacji: 1 września, 2021

5/5 - (21 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. kosa
  środa, 1 września, 2021

  Przy wyborze obuwia roboczego trzeba kierować się wymaganiami oraz doświadczeniem swoim jaki przyjaciół.Taki wybór trzeba dobrze przemyśleć aby nasz codzienny komfort był dostateczny oraz aby obuwie chroniło nas przed ewentualnymi wypadkami.

 2. Jan
  środa, 1 września, 2021

  Jak ważne jest obuwie robocze przekonałem się osobiście. Kilkakrotnie buty w których pracowałem zapobiegły potencjalnym urazom. Gruba profilowana podeszwa, antypoślizgowa, wzmocniony czub buta oraz ochrona pięty oraz staranne wykonanie to podstawa, Dzięki temu nic złego się nie wydarzyło. Dziś nie wyobrażam sobie innego obuwia w trakcie pracy.

Podobne artykuły