Porady

Jak wykorzystać regał metalowy w piwnicy lub garażu?

Piwnice i garaże nie zawsze są miejscami, gdzie panuje ład i porządek. Co gorsza, nierzadko nie da się do nich wejść, bez potykania się o stertę rzeczy rozrzuconą na podłodze. Tymczasem wcale nie musi to wyglądać w ten sposób. Wykorzystując regały, można szybko uporządkować pomieszczenie piwniczne, które będzie wreszcie nadawało się do przechowywania rzeczy.

Regał metalowy to sposób na porządek

Jeżeli w piwnicy, garażu bądź na strychu nie mamy żadnych regałów ani półek, to bałagan nie jest niczym dziwnym. Układając przedmioty na pryzmach albo rzucając bezładnie na podłogę, po krótkim czasie nie będziemy mogli normalnie wejść do pomieszczenia. Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest skorzystanie z regałów, które pozwolą nam na wykorzystanie pełnej kubatury pomieszczenia. 

Trzymając przedmioty na podłodze, możemy wykorzystać piwnicę czy garaż wyłącznie na długość i szerokość. Tymczasem miejsce ponad podłogą jest całkowicie niewykorzystane. Wykorzystując regały metalowe, możemy dostosować je do swoich potrzeb, dzięki czemu każda rzecz znajdzie swoje miejsce. Pozwalają one bowiem na swobodną manipulację ilością kolejnych półek, co sprawi, że zmieścimy na nich zarówno przedmioty bardzo duże, jak i tak zwaną drobnicę.

Jak prawidłowo dobrać regał do pomieszczenia?

Zanim zdecydujemy się na zakup regału metalowego, należy dokładnie sprawdzić wymiary pomieszczenia. Bardzo istotne jest, by zmierzyć również wysokość, ponieważ od niej zależy, jak duży regał będziemy mogli zakupić. 

Przed wyborem regału metalowegonależy też zastanowić się, co będziemy na nim trzymać. Na rynku dostępne są bowiem rozwiązania, które są w stanie utrzymać określony udźwig na półkach. Im wartość ta jest większa, tym solidniej będzie wykonany regał, a więc również będzie on cięższy i trudniejszy w przemieszczaniu. Warto posiadać przynajmniej jeden, na którym będziemy mogli przechowywać rzeczy najcięższe, takie jak choćby duże walizki czy koła samochodowe. Rzeczy mniejsze i lżejsze możemy trzymać na niższym i bardziej kompaktowym regale, którego położenie będzie można łatwo zmieniać, gdyby nastąpiła taka potrzeba.

Regały metalowe pozwolą na utrzymanie porządku w pomieszczeniach gospodarczych. Umożliwią także łatwy dostęp do wszystkich zgromadzonych na nich przedmiotów. To bardzo ważne zwłaszcza w piwnicach i na strychach, gdzie często przechowujemy rzeczy, po które sięgamy od czasu do czasu. Regały przydadzą się również w garażu, do gromadzenia narzędzi i części samochodowych.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 16 marca, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły