Blachodachówka

Jak zamontować blachodachówkę Novatik?

Montaż blachodachówki Novatik nie jest skomplikowany. Należy przy tym pamiętać o precyzyjnym rozmieszczeniu łat. Producent oferuje bogaty asortyment akcesoriów.


Blachodachówka Novatik ma wiele zalet. Zastosowanie tego pokrycia obejmuje nowe i modernizowane obiekty budowlane, przy czym dzięki odpowiednim cechom w zakresie kształtu i kolorów blachodachówka sprawdza się przede wszystkim w nowoczesnych formach architektonicznych.
Zalety pokrycia doceniają dekarze zwłaszcza w odniesieniu do szybkiego i łatwego montażu. W miejscach, gdzie panele mają półokrągłe przetłoczenia i są oparte na łatach można bez problemu poruszać się po dachu. Zaletą jest również niewielka masa paneli pokrycia.

Montaż łat pod blachodachówkę

blachodachówki Novatik

blachodachówki Novatik

Pokrycie Novatik jest układane identycznie jak w przypadku blachodachówki z kruszywem kamiennym. Na przygotowaną więźbę dachową montuje się kontrłaty i łaty z rozstawem wynoszącym 368-370 mm, przy czym pomiar trzeba wykonać mierząc dolne krawędzie łat. Należy pamiętać o precyzyjnym rozmieszczeniu łat.

Mocowanie do łat

Panele są mocowane wkrętami lub gwoździami systemowymi. Ze względu na to, że panele schodzą poniżej linii łat to elementy opierzenia, które są umieszczane pod panelami muszą być zlicowane z krawędzią łat, eliminując unoszenie paneli. Przetłoczenia wymuszają układanie na tzw. „zakładkę” z przesunięciem o połowę.
Dzięki odpowiedniej konstrukcji blachodachówki Novatik nie ma krzywizn na pokryciu. Jak wiadomo takie zjawisko bardzo często występuje w przypadku dachówki ceramicznej, nawet jeżeli kontrłaty i łaty są rozmieszczone idealnie.
Proste elementy opierzenia wykonuje się poprzez podginanie paneli, co zapewnia prosty montaż i estetykę.

Akcesoria

Montaż blachodachówki Novatik

blachodachówki Novatik

Przysłowiową „kropką nad i” dachu pokrytego blachodachówką Novatik są akcesoria oraz elementy wykończeniowe, takie jak wiatrownice, kalenice, gąsiory, opierzenie czy pasy nadrynnowe. Akcesoria dobiera się indywidualnie pod kątem dachu i preferencji inwestora.
Blachodachówka jest rozwiązaniem systemowym, które wykorzystuje pojedyncze, poręczne i łatwe w transporcie panele o wymiarach ok. 135 cm x 43 cm. Wszystkie te cechy decydują o szybkim i łatwym montażu, które w połączeniu z ciekawymi walorami estetycznymi zapewnią piękny, trwały dach, z którego będzie zadowolony każdy inwestor.

Kontakt
POLUS Paweł Kubiaczyk
ul. Górecka 31
61-201 Poznań
tel. +48 (61) 8329-143

4.2/5 - (21 votes)

Data publikacji: 22 czerwca, 2017

Autor:

4.2/5 - (21 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły