Porady

Jak znaleźć idealne mieszkanie do wynajęcia? 3 porady

Jak znaleźć idealne mieszkanie do wynajęcia

Niezależnie od tego, czy szukasz swojego pierwszego mieszkania na wynajem, przeprowadzasz się do innego budynku lub dzielnicy, czy też szukasz mieszkania pod inwestycję, szukanie idealnego mieszkania jest czasochłonnym i trudnym zajęciem. Aby znaleźć idealne miejsce, musisz pomyśleć o swoich finansach, stylu życia i rynku wynajmu w Twoim mieście. Jeśli zastosujesz się do niniejszych rad, klucze do Twojego wymarzonego mieszkania możesz dostać szybciej, niż myślisz.

1. Określ swój realistyczny budżet

2. Określ swoje potrzeby

3. Znajdź idealną okolicę

1. Określ swój realistyczny budżet

Zastanów się, jakim budżetem na wynajem dysponujesz. Zazwyczaj dobrym pomysłem jest płacić za czynsz i media łącznie nie więcej, niż 30% swojego miesięcznego dochodu. Chociaż nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w drogich miastach, warto próbować.
Nie oglądaj za drogich mieszkań. Jeśli dasz się uwieść miejscu, które jest zbyt drogie, abyś mógł sobie na to pozwolić, katastrofa jest nieunikniona. 
Jeśli kwota, jaką możesz zapłacić miesięcznie, jest zbyt niska, aby wynająć własne mieszkanie, rozważ mieszkanie ze współlokatorem. W ten sposób czynsz i media można będzie podzielić na pół.

2. Określ swoje potrzeby

Zrób listę życzeń i potrzeb. Ile sypialni potrzebujesz? Czy mieszkanie musi mieć dostęp do dobrego transportu publicznego? Potrzebujesz, by w twoim mieszkaniu był balkon? Basen w pobliżu? Chcesz mieszkać w pobliżu ścieżek rowerowych? Określ swoje pragnienia i potrzeby, a następnie utwórz listę wszystkiego, co przychodzi ci do głowy.

Jasne, że nie wszystko się uda znaleźć w jednym mieszkaniu. Dlatego do każdego punktu dodaj priorytet, od najważniejszych potrzeb, bo te mniej ważne. Pomoże Ci to porównać mieszkania, gdy już kilka ich obejrzysz.

Do swojej listy możesz też dodać kilka rzeczy, których w mieszkaniu nie tolerujesz. Może ci się wydawać, że takich rzeczy nie ma, ale po obejrzeniu kilku mieszkań szybko zmienisz zdanie. 

3. Znajdź idealną okolicę.

Pospaceruj po różnych częściach miasta, w których chciałbyś mieszkać, i sprawdź funkcjonujący tam transport publiczny, miejsca parkingowe czy ścieżki rowerowe. Wybierając dzielnicę, weź pod uwagę również czas dojazdów, potrzeby związane ze stylem życia i lokalne udogodnienia. Rozpoczynając poszukiwania mieszkania, nie ograniczaj się tylko do jednego miejsca – przynajmniej początkowo warto obejrzeć nieruchomości w kilku dzielnicach, aby mieć szerszy ogląd sytuacji. Być może dzielnica, którą dotąd uważałeś za kiepską, wcale taka nie jest, a ponadto mieszkania tam są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach? 

Te trzy szybkie rady pomogą ci w lepszej organizacji twoich poszukiwań. Gotowy do wyprowadzki? 

5/5 - (3 głosów)

Data publikacji: 1 maja, 2021

5/5 - (3 głosów)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. sceptyk
    wtorek, 11 maja, 2021

    Najczęściej o wynajmie mieszkania decyduje cena. Dobrze jest jeśli w ślad za nią idą warunki lokalowe jakich oczekujemy i okoliczna infrastruktura. Niestety w większości przypadków gdy mieszkanie w którym chcemy zamieszkać spełnia nasze marzenia, wokół miejsca jego usytuowania jest to wszystko czego oczekujemy to cena najmu jest ceną zaporową.

Podobne artykuły