Blachy dachowe

Jaką blachę na garaż wybrać? Zalety modelu T-18E

Jedną z kluczowych kwestii przy budowie garażu jest wybór odpowiedniego pokrycia dla tego typu konstrukcji. Dobrze sprawdzają się w tym wypadku dachy o wysokiej trwałości, które są jednocześnie stosunkowo tanie. Doskonały stosunek jakości do ceny zapewnia blacha trapezowa T-18E dostępna w ofercie firmy Hanbud. Zwiększona szerokość krycia i dodatkowe wzmocnienia to tylko wybrane z zalet wspomnianego modelu. Zapraszamy do zapoznania się z jego konkretną specyfikacją!

Jak przygotowywana jest blacha trapezowa T-18E?

Każde pokrycie, w tym także to montowane jako dach garażu, musi zapewniać optymalną ochronę przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi. Niezbędne jest osiągnięcie dużej odporności na działanie m.in. wody, promieniowania UV, czy zmiennych temperatur. Z tego względu do produkcji blachy trapezowej T-18E zostaje wykorzystywana wysokogatunkowa stal. Tworzony z niej rdzeń jest następnie pokrywany specjalnymi warstwami ochronnymi, które pozwalają uzyskać bardzo dobre parametry wytrzymałościowe gotowego materiału dachowego.

Podstawowe zabezpieczenie to w tym wypadku powłoka z cynku lub jego stopu z aluminium – tzw. alucynku. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań blacha trapezowa T-18E nie koroduje, a także w szerokim zakresie odbija promienie słoneczne. To z kolei sprawia, że wnętrze garażu z tego typu pokryciem nagrzewa się znacznie wolniej przy wysokich temperaturach powietrza na zewnątrz.

Oprócz ochrony cynkowo-aluminiowej, blacha dostępna jest także w powłokach połysk lub mat, które zawierają zewnętrzną warstwę polimerową. Mają one znaczenie zarówno w kontekście polepszenia właściwości mechanicznych blachy trapezowej T-18E, jak i jej walorów estetycznych. W przypadku powłoki połysk uzyskuje się gładką powierzchnię, a przy matowej – lekko chropowatą strukturę.

blacha trapezowa T-18E firmy Hanbud.

Dlaczego warto wybrać blachę trapezową T-18E na pokrycie dachowe garażu?

Zamknięte obiekty służące przede wszystkim do ochrony pojazdów przed czynnikami zewnętrznymi to konstrukcje budowane przeważnie z tanich, lekkich materiałów. Często priorytetem inwestorów jest koszt wykonania garażu – ograniczony budżet wpływa m.in. na rodzaj zastosowanego dachu. Blacha trapezowa T-18E doskonale sprawdzi się we wspomnianej sytuacji z wielu względów. Wspomniana już trwałość połączona jest z atrakcyjną ceną, a także wszechstronnością materiału. Niewątpliwa zaleta to także łatwość samego montażu. Ułożenie pokrycia trwa krótko i jest nieskomplikowane, dzięki czemu realizacja inwestycji staje się przystępniejsza dla właściciela garażu.

Przy jego budowie warto zdecydować się na przygotowanie większości zewnętrznych elementów konstrukcyjnych z tego samego materiału. Może być nim wszechstronna blacha trapezowa T-18E, z której z powodzeniem wykonywane są również ogrodzenia, czy właśnie przegrody w niewielkich obiektach. Wynika to z dużej sztywności proponowanego pokrycia. Sprawdzi się ono także w wolnostojącym garażu betonowym. Zapewni pożądaną szczelność i ochronę wnętrza przed wszelkiego rodzaju opadami czy promieniowaniem słonecznym. O trwałości dachu tego typu świadczy też udzielana na niego gwarancja – najczęściej obejmuje aż 20 lat użytkowania.

Oszczędności przynosi również sama budowa blachy trapezowej T-18E. Jest ona montowana na tzw. zakładkę – arkusze nakłada się na siebie. Zwiększona szerokość krycia w przypadku opisywanego modelu pozwala na zmniejszenie strat wynikających z takiego sposobu łączenia, tym samym gwarantując niższy koszt całkowity przygotowania pokrycia.

blacha trapezowa T-18E firmy Hanbud.

Jakie są możliwości w zakresie wykończenia blachy trapezowej T-18E?

Dla wielu inwestorów niezwykle ważne jest zachowanie wizualnej spójności pomiędzy domem, a znajdującymi się na działce dodatkowymi obiektami gospodarczym, w tym właśnie garażem. Spore możliwości w zakresie personalizacji to jedna z kluczowych zalet blachy trapezowej T-18E. Pokrycie dostępne jest zarówno w wariancie matowym, jak i o wysokim połysku. Zabezpieczenie bezbarwnym lakierem stosujemy natomiast najczęściej przy dachach z warstwą alucynku – to trzeci rodzaj wykończenia opisywanego materiału.

Inwestorzy mają do dyspozycji wiele kolorów gotowych elementów z blachy trapezowej T-18E. Przy wersji matowej różnią się one nieco od tych dostępnych dla pokrycia w znacznym stopniu odbijającego refleksy świetlne. W dołączonym katalogu można zapoznać się z poszczególnymi odcieniami, w których może zostać wykonane pokrycie dachowe z blachy trapezowej T-18E. Tym samym dopasowanie go do innych budynków na działce, w tym np. do domu, staje się dużo prostsze.

Blacha trapezowa T-18E dostępna jest jako profil dachowy i elewacyjny, co pozwala zastosować ją nie tylko na dachu, lecz także na ścianach. Polecany model posiada rowek kapilarny, który ułatwia odprowadzanie wody opadowej. Opisywana blacha trapezowa może być ponadto wyposażona w matę antykondensacyjną Dripstop, która zapobiega skraplaniu się wilgoci w pomieszczeniu.

Spore możliwości w zakresie dostosowania charakterystyki blachy trapezowej T-18E do indywidualnych preferencji wynika z jej wszechstronności. To uniwersalny materiał nadający się zarówno jako wspomniane już pokrycie garażu, jak i dach wiaty bądź hali, a nawet samonośne elementy konstrukcyjne obiektu gospodarczego.

Jesteśmy w stanie zapewnić fachowe doradztwo przy wyborze tego typu materiałów dachowych, wskazując dostępne obecnie rozwiązania. Przygotowujemy wyceny dla konkretnych inwestycji. Współpracujemy z deweloperami, różnego rodzaju firmami budowlanymi, a także osobami prywatnymi. Blachę trapezową T-18E oraz inne pokrycia oferujemy w atrakcyjnych cenach – zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą w tym zakresie!

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 8 maja, 2023

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły