Chemia budowlana

Jaki akryl na budowę?

Żadna budowa nie może obejść się bez uszczelniaczy. Są one niezbędne chociażby w trakcie prac wykończeniowych, ponieważ ich zadaniem jest tworzenie spoin i wypełnianie szczelin w materiałach takich jak gips, beton czy drewno, a także uzupełnianie dylatacji powstałych podczas montażu ościeżnic, listew przypodłogowych, urządzeń sanitarnych itp. Zwykle jako uszczelniaczy używa się dwóch rodzajów chemii budowlanej: silikonu i akrylu. Silikon sprawdza się głównie na zewnątrz, akryl natomiast przeznaczony jest do zastosowań wewnętrznych.

Jaki akryl przyda się na budowie?

Na budowie przydaje się nie jeden, ale kilka rodzajów akrylu o różnym zastosowaniu. Do spoinowania podłoży tynkowanych i wylewek podłogowych potrzebny nam będzie akryl do tynków – dzięki niemu skutecznie zakryjemy szczeliny w ścianach i na posadzkach wyrównując ich powierzchnię i ujednolicając fakturę. Do maskowania ubytków na podłożach przeznaczonych do malowania, w tym sufitach, posłuży nam akryl malarski – można go stosować na każdego rodzaju materiale, nawet gładzi i ceramice. Bardzo ważnym uszczelniaczem, którego nie powinno zabraknąć na budowie, jest też akryl ogniochronny – jego zadaniem jest nie tylko spoinowanie i wypełnianie szczelin, ale też zwiększanie odporności termicznej płyt gipsowo-kartonowych. Jeśli zależy nam na czasie, warto dodatkowo zaopatrzyć się w akryl budowlany o szybkim działaniu – potrafi on stwardnieć w błyskawicznym tempie, co znacznie ułatwia i przyspiesza prace na budowie.

Jak wybrać dobry akryl budowlany?

Wybierając akryl budowlany warto sugerować się przede wszystkim renomą producenta. Marki takie jak Soudal, znane z solidności i cenione przez konsumentów na całym świecie, na pewno okażą się dobrym wyborem. W ich ofercie możemy znaleźć szeroki wybór uszczelniaczy do tynków, malarskich, ognioodpornych i wielu innych, z których wszystkie są niezwykle efektywne i trwałe, a do tego również bardzo proste w obsłudze. Z ich pomocą z powodzeniem wyeliminujemy dylatacje, szczeliny, rysy i pęknięcia na wszelkiego rodzaju materiałach budowlanych, jak również skutecznie zapobiegniemy powstawaniu nowych.


Data publikacji: 24 czerwca, 2022

Autor:



Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły