Budownictwo drewniane

Jaki dom zbudować w 2023 roku?

Ekologia, duże otwarte przestrzenie i rodzinny klimat to trzy główne cechy, które możemy znaleźć w niemalże każdym gospodarstwie domowym. Czy zauważyłeś jakieś schematy, trendy, które cechowały rok 2022 w budownictwie? Teraz czas omówić co może spotkać nas w 2023 roku!

Domy z drewna i ich przyszłość związana jest przede wszystkim z zastosowaniem nowoczesnej technologii w połączeniu z ekologią. Zresztą minimalizm i prostota w budownictwie już teraz dają się zauważyć kiedy przejeżdżamy koło nowo wybudowanych domów. Należy pamiętać, że proste bryły są zdecydowanie szybsze do postawienia w technologii szkieletowej niż murowanej. Projekty, które mogą zainteresować przyszłych właścicieli domostw to te cechujące się nowoczesnym wyglądem, a także wykorzystujące odnawialne źródła energii i inteligentne systemy zarządzania energią. Te ostatnie można spotkać już w blokach! Wizualizacje jakie widnieją na stronach prezentują domy drewniane z dużymi powierzchniami przeszkleń, co wcale nas nie dziwi! Bliski kontakt z naturą i otwarte przestrzenie to efekt pożądany przez klientów. Zresztą wykonane z energooszczędnych, wysokiej jakości materiałów okna wpływają na niższe rachunki za ogrzewanie! Jeśli mowa o energooszczędności to należy wspomnieć o już popularnej instalacji fotowoltaicznej czy rekuperacji.

Zalety otwartej przestrzeni w domu:

  • lepiej doświetlona wnętrze,
  • oszczędność za rachunki,
  • optycznie większa przestrzeń,
  • bliski kontakt z naturą,
  • wiele możliwości aranżacji.

Czas pandemii pokazał nam doskonale, że praca zdalna jest możliwa w 100% w wielu firmach. Przenosząc całe swoje stanowisko do domu należy wziąć pod uwagę, że potrzebujemy odpowiedniego miejsca, dlatego niektóre osoby, które pracują i będą pracowały zdalnie, przeznaczają jedno pomieszczenie i przekształcają je w swoje biuro. Oprócz pracy z domu mowa także o osobnych pomieszczeniach do nauki czy realizacji swojego hobby. Ta rzecz zostanie z nami już na dłużej i dodatkowe pomieszczenie w domu przeznaczone właśnie do takich celów będzie na porządku dziennym.

Domy szkieletowe z drewna to przyszłość budownictwa, to co cechuje ten typ domów to przede wszystkim fakt, że są szybkie w budowie, ekologiczne i odczuwalnie tanie w eksploatacji oraz ewentualnej modernizacji. W domach z drewna możemy zdecydowanie łatwiej podzielić pomieszczenie lub dodać kolejne, a także sam dom szybciej się nagrzewa niż dom murowany.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 30 stycznia, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły