Porady

Jaki materiał na rolety plisowane?

Jaki materiał na rolety plisowane

Aranżacja przestrzeni okiennej zwykle sprawia najwięcej problemów. Mówi się, że okno jest swoistą perspektywą na świat zewnętrzny dla wszystkich domowników. Niemniej jednak to właśnie przez okna do pomieszczenia wpadają promienie słoneczne, które- szczególnie w sezonie letnim- stają się niezwykle trudne do zniesienia i sprawiają, że we wnętrzu robi się niezwykle gorąco, a także i duszno. Wówczas idealnym rozwiązaniem okazuje się zastosowanie w przestrzeni okiennej rolet plisowanych. Nie tylko zachwycają one swoim wyglądem, ale również skutecznie chronią przed promieniami słońca. Niemniej jednak trzeba je odpowiednio dobrać, a kluczową kwestię stanowi materiał, z których zostały one wykonane. Tak więc jaki materiał na rolety plisowane okaże się najlepszy? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z Krzysztofem Czechowskim – właścicielem marki CzechRolety.pl!

Jaki materiał na rolety plisowane jest najlepszy?

Obecnie na rynku mamy do wyboru rolety plisowane, które wykonane mogą być z przeróżnych materiałów. Niemniej jednak tymi, które sprawdzają się najlepiej są:

  • rolety z folii refleksyjnej- zwykle materiał ten przeznaczony jest do mieszkań, które cechują się silną ekspozycją na promienie słoneczne. Roleta plisowana wykonana z tego materiału jest roletą przejrzystą, więc z pewnością nie przysłoni ona widoków z okna, a jednocześnie wykazuje ona silne właściwości odbijające światło.
  • rolety plisowane papierowe- to jeden z najczęściej stosowanych materiałów do produkcji rolet plisowanych. Nie da się ukryć, że jest on niezwykle lekki, ekologiczny, a co najważniejsze jest on dostępny w niezwykle atrakcyjnej cenie. Rolety plisowane papierowe cechują się również ogromną estetyką i pasują do większości wnętrz, bez względu na to, jaki styl w nich dominuje.
  • rolety tekstylne- są to rolety plisowane wykonane z tekstyliów, które zwykle stosuje się w biurach lub we wnętrzach mocno nowoczesnych. Tworzą je materiały sztuczne i włókna poliestrowe. Co więcej, może to być nawet bawełna czy jedwab, więc tego typu rolety będą niezwykłą ozdoba przestrzeni okiennej, a także zapewnią ochroną przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Czym się kierować decydując jaki materiał na rolety plisowane wybrać?

Wybór odpowiedniego materiału na rolety plisowane z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych. Czym więc należy się kierować i jakie aspekty warto wziąć pod uwagę? Można śmiało powiedzieć, że najważniejszym kryterium wyboru jest stopień ekspozycji na słońce pomieszczenia, w którym rolety te mają zostać zamontowane. W przypadku okien, które są narażone na mocne nasłonecznienie, bez względu na porę dnia, najlepiej wybrać rolety z folii refleksyjnej, które nie zmniejszą jasności pomieszczenia i nie ograniczą widoków z okna, a jednocześnie z ogromną skutecznością będą odbijały promienie słoneczne. Co więcej, z drugiej strony trzeba również uwzględnić poziom zacienienia pomieszczenia. Jest to niezwykle ważne, gdyż rolety plisowane mogą całkowicie przepuszczać światło i wpuszczać do pomieszczenia jak najwięcej dziennego światła, wówczas będą one pełnić tylko i wyłącznie rolę dekoracyjną. Jednak z drugiej strony, niektóre materiały, z których zostały wykonane rolety plisowane mogą w ogóle światła nie przepuszczać lub przepuszczać je jedynie w niewielkim odsetku. Ważne jest więc, by zwrócić na to uwagę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając materiał na rolety plisowane?

Przy wyborze materiału na rolety plisowane, warto również kierować się już istniejącą aranżacją wnętrza. Rolety plisowane tekstylne mogą być wykonane z delikatnego jedwabiu, który świetnie uzupełni wnętrza w stylu glamour i nowoczesnym. Niemniej jednak z drugiej strony mamy również rolety papierowe, które mogą występować w wielu różnych kolorach i wzorach. Tak więc poza samym doborem materiału pod względem potrzeb i preferencji domowników, niezwykle ważne jest to, by idealnie był on również dopasowany do klimatu jaki panuje w danym wnętrzu i stworzył z nim harmonijną całość. Warto pamiętać, że oprócz funkcji chronienia przed promieniami słonecznymi, rolety plisowane odgrywają także rolę typowo dekoracyjną.


Data publikacji: 16 lutego, 2022Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły