Porady

Jakie mieszadło wybrać?

Jakie mieszadło do żywicy czy farb wybrać? Na co zwrócić uwagę, kupując mieszadło? Jeśli szukasz informacji na ten temat, zapraszamy do lektury!

  1. Mieszadło do żywicy – na co zwrócić uwagę?
  2. Rodzaje mieszadeł i konkretne ich zastosowania

Mieszadło jest narzędziem, które zdecydowanie ułatwia miksowanie zapraw. Nierzadko mieszadła wykorzystuje się także w celu poprawienia konsystencji farb. Dzięki tego rodzaju urządzeniom Twoja praca nie tylko będzie wygodniejsza czy szybsza, ale i efektywniejsza. Na co zwrócić uwagę, kupując mieszadło do żywicy czy do farb? Szczegóły znajdziesz w niniejszym artykule. 

Mieszadło do żywicy – na co zwrócić uwagę?

Aktualnie na rynku można znaleźć różnorodne mieszadła. Z tego względu kupując optymalne rozwiązanie, w pierwszej kolejności zwróć na rodzaj zaprawy i do niej dobierz odpowiednie mieszadło dla siebie. W przypadku zapraw, które charakteryzują się dużo większą płynnością, specjaliści polecają decydować się na narzędzia wytwarzające tak zwany ruch góra-dół. Przy większej gęstości oraz elastyczności świetnie sprawdzą się takie elementy, które wirują od dołu do góry. A zatem pierwszym ważnym parametrem jest kierunek mieszania. 

Standardowe mieszadło do żywicy epoksydowej doskonale sprawdzi się także do żywicy poliuretanowej, lakieru, farb emulsyjnych, bejc czy akrylu. Odpowiednio profilowane łopatki umożliwiają mieszanie substancji i to jednocześnie w obu kierunkach. Takie klasyczne mieszadło do mieszania żywicy czy innych preparatów przystosowane jest do montażu na uchwyt do wkrętarki lub do wiertarki. To doskonałe rozwiązanie, które nie wymaga kupowania całego urządzenia – a mianowicie mieszarki. Wystarczy mieć w domu wkrętarkę lub wiertarkę i zamówić tanie mieszadło dobrej jakości. 

Zwróć także szczególną uwagę na średnicę, kształt śmigieł oraz układ. Dostosuj te parametry do tego rodzaju prac, jakie najczęściej wykonujesz. Równie ważnym czynnikiem jest materiał, z którego wyprodukowano mieszadło. Największą popularnością cieszą się te mieszadła, które produkuje się ze stali nierdzewnej wyróżniającej się optymalną kwasoodpornością lub z węglowego włókna. 

Rodzaje mieszadeł i konkretne ich zastosowania

Biorąc pod uwagę kierunek ruchu mieszadeł, możemy wyróżnić kilka ich rodzajów. Modele określane symbolem „A” oraz „B” to urządzenia, które poruszają się góra-dół. Takie rozwiązanie poleca się głównie do mieszania farb. Jeśli szukasz mieszadła do miksowania zapraw tynkarskich, murarskich, klejów do płytek czy materiałów ze żwirem i piaskiem, wybierz mieszadła oznaczone symbolem „C” lub „D”. Komponenty tego rodzaju poruszają się od dołu do góry. Wariant „E” natomiast obejmuje te modele mieszadeł, które poruszają się poziomo. Są świetną opcją do mieszania zaprawy z gipsem.

Dobór żywic oraz sprzętu, który miesza składniki ma kluczowe znaczenie dla uzyskania dobrego produktu końcowego. Wówczas produkt sprawdzi się do przewidzianych zadań, a nieprzywierająca powierzchnia (przykładem może być pręt ocynkowany) mieszadła ułatwi prace.


Data publikacji: 9 kwietnia, 2022

Autor:


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły