Budownictwo tradycyjne

Jakie powinno być oświetlenie przemysłowe LED

Wewnętrzne oprawy przemysłowe LED

Światło jest jednym z najważniejszych czynników zewnętrznych, wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie. Przebywanie przez dłuższy czas w ciemnych i słabo doświetlonych pomieszczeniach, może prowadzić do depresji i innych chorób. Aby tego uniknąć, należy sporo uwagi poświęcić światłu, z którym mamy do czynienia w swoim domu i pracy. Ten drugi rodzaj to oświetlenie przemysłowe. W tym artykule dowiesz się, jakie powinny być lampy przemysłowe LED, aby prawidłowo spełniały swoje zadanie.

Wewnętrzne oprawy przemysłowe LED

Hale fabryczne, zakłady produkcyjne, magazyny, centra dystrybucyjne i logistyczne. W większości przypadków są to obiekty pozbawione okien, a tym samym światła naturalnego. Przebywanie w tych miejscach minimum 8 godzin każdego dnia, nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie. Aby uniknąć niepożądanych stanów, powinno się instalować w tych miejscach specjalne oprawy przemysłowe LED. Ich zadaniem jest rozpraszanie sztucznego światła i nadawanie mu jak najbardziej naturalnych odcieni. Ważne jest również to, aby wewnętrzne lampy przemysłowe LED były odporne na trudne warunki, w których może im przyjść pracować. Duże zanieczyszczenie powietrza kurzem, wilgotność, para wodna czy opary z olejów i smarów. Obudowa opraw oświetleniowych musi być wykonana z materiału, który nie będzie wchodzić w żadną reakcję z tymi czynnikami. Także okresowe czyszczenie opraw powinno być szybkie, łatwe i dokładne. Aby rzeczywiście tak było, lampy przemysłowe powinny mieć gładkie powierzchnie pozbawione rowków i prążkowań, w których wgłębieniach może odkładać się brud. Będzie on z czasem tłumił jasność, sprawiając, że barwa światła będzie się zmieniać w stosunku do oryginalnej wartości. Należy pamiętać także o tym, że wewnętrzne lampy ledowe przemysłowe muszą być łatwe w konserwacji, a szczególnie dawać możliwość wymiany źródła światła, w tym żarówki. Nie bez znaczenia pozostaje także sposób mocowania oświetlenia przemysłowego wewnętrznego. Fabrycznie wykonane otwory montażowe znacznie przyspieszają cały proces, zmniejszając ilość pracy do wykonania, polegającej na wierceniu wielu otworów.

Oświetlenie przemysłowe zewnętrzne

Kolejnym przemysłowym rodzajem oświetlenia są lampy LED zewnętrzne. Ich wybór jest naprawdę olbrzymi i obejmuje lampy na wspornikach, mocowane bezpośrednio do elewacji, a także lampy renomowanych producentów, przeznaczone do osadzenia na maszcie lub słupie. Głównym zadaniem takiego oświetlenia jest doświetlanie parkingów, ścieżek, dróg dojazdowych i terenów przyległych do zakładów pracy i magazynów. Dobrze oświetlone zakłady pracy lub obiekty handlowe stają się bezpieczniejsze dla ich użytkowników i klientów, zmniejszając ryzyko pojawienia się przypadkowych osób o złych zamiarach, np. mających chęć dokonania włamania. Zewnętrzne lampy LED to także wskazane rozwiązanie dla centrów logistycznych, w których praca odbywa się 24 godziny na dobę, także w środku nocy. Dobrze doświetlone parkingi i place manewrowe, czynią pracę kierowców i magazynierów znacznie bezpieczniejszą. Prawidłowe oświetlenie hal produkcyjnych, parkingów i innych miejsc pracy, ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo oraz ograniczenie wypadków w czasie pracy. Wybierając oświetlenie na zewnątrz budynków, należy pamiętać o tym, aby było ono wodoszczelne. Do środka opraw nie może przedostać się żadna wilgoć, gdyż mogłaby spowodować zwarcie i poważną awarię w całej instalacji elektrycznej.

oświetlenie przemysłowe zewnętrzne

Energooszczędne oświetlenie LED hali produkcyjnej

Kiedy już wiemy, jak powinno być zbudowane oświetlenie do użytku w najtrudniejszych warunkach pracy, warto przyjrzeć się jemu zapotrzebowaniu na prąd. Źródła LED stosowane do oświetlania pomieszczeń charakteryzują się bardzo niskim poborem prądu. Jest to szczególnie ważne w kontekście zapowiadanych podwyżek energii elektrycznej, co w dużych zakładach pracy może generować znaczące wzrosty kosztów. Zastosowane naświetlacze oraz lampy LED, pozwalają uzyskać oszczędność nawet na poziomie 40 procent wcześniejszej wysokości rachunków. Oferowane przez nas źródła światła LED, zamknięte są w obudowach z aluminium i zaprojektowane zostały zgodnie z nowoczesnymi trendami w modzie. Wysoka klasa szczelności IP sprawia, że są one bezpieczne do stosowania w halach magazynowych, przemyśle, ale i obiektach zewnętrznych, jak przejazdy, parkingi, place manewrowe i drogi dojazdowe. Ich duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe, czyni z nich najchętniej wybierane oświetlenie. W swojej ofercie posiadamy liczne produkty, które można łatwo dopasować do swoich potrzeb, a także możliwości finansowych.

oprawy przemysłowe zewnętrzne

Jaka barwa światła najlepsza dla komfortu pracy?

W przypadku prac fizycznych, a także tych wymagających dużego skupienia, odpowiednim wyborem jest barwa biała zimna. Natomiast do pracy siedzącej, biurowej, polecamy cieplejszą barwę światłą, imitującą światło naturalne. Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą, zapraszamy do odwiedzenia sklepu internetowego, dostępnego pod wyżej umieszczonym linkiem.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 6 listopada, 2022

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły