Elektronarzędzia

Jeden system, pięć pilarek, jeden systener – pilarka ukośna KSS 300 firmy MAFELL

W wykańczaniu wnętrz jedna rzecz jest ważniejsza od reszty – precyzja. Pilarka KSS 300 to pełny system do cięcia, skoncentrowany na kluczowych funkcjach w tego typu pracach.

Maszyna ta to tak naprawdę 5 precyzyjnych maszyn w jednej:

– pilarka ukośna,
– pilarka do cięcia poprzecznego,
– pilarko-zagłębiarka,
– pilarka do cięcia wzdłużnego z szyną prowadzącą lub bez,
– pilarka do dylatacji.

Unikatową cechą tej pilarki jest specjalna prowadnica przymocowana do płyty głównej pilarki. Ta zintegrowana pilarka z prowadnicą tworzą jedną maszynę, którą można obsługiwać tylko jedną ręką.

Prowadnica umożliwia wykonywanie cięć wzdłużnych na długość 300 mm. Po wykonaniu cięcia pilarka automatycznie powraca na pozycję wyjściową. Jednak jeszcze ważniejsze są specjalne zderzaki umieszczone po spodniej stronie prowadnicy. Jeden stały, drugi przesuwny umożliwia wykonanie poziomych cięć ukośnych (tak jak ukośnica) w zakresie od +45° (po lewej stronie) do -60° (po prawej stronie). Poza tym – jak każda pilarka firmy MAFELL – pozwala na wykonywanie cięć pod kątem, w tym modelu do kąta 45°.

Fot. 2 Cięcie szczelin dylatacyjnych już w odległości 13 mm od ściany.Fot. 2 Cięcie szczelin dylatacyjnych już w odległości 13 mm od ściany.

Prowadnicę można łatwo zdemontować i używać jej jak normalnej pilarki. Wyposażona w samochowający się klin Flipkeil pozwala na wykonywanie cięć zanurzeniowych do głębokości 40 mm. Można pracować nią z wolnej ręki bądź przy szynie prowadzącej, która również jest jedna w swoim rodzaju, ponieważ można zwinąć ją i schować do systenera.

Flexi-szyna o długości 1,4 m zrobiona jest z bardzo cienkiej, ale wytrzymałej stali. Wzdłuż krawędzi szyny jest guma przeciwwyrwaniowa, a cała jej spodnia strona pokryta jest gumą antypoślizgową, co zapobiega przesuwaniu się szyny po materiale. Do szyny dostępne są również dwa specjalne zaciski do zamontowania ścisków stolarskich, aby nimi można było przytwierdzić szynę do obrabianego materiału. Przy cięciu pod kątem punkt obrotu tarczy zawsze znajduje się w tym samym miejscu – przy spodniej stronie krawędzi szyny.

Specjalnie zaprojektowany odciąg wiórów pozwala na wycinanie szczelin dylatacyjnych już w odległości 13 mm od ściany. Jest to szczególnie przydatne przy kładzeniu paneli podłogowych czy sufitów.

Fot. 3 Zintegrowana pilarka z prowadnicą tworzy jedną maszynę pozwalając na obsługę tylko jedną ręką. Nie potrzeba nawet stołu roboczego.Fot. 3 Zintegrowana pilarka z prowadnicą tworzy jedną maszynę pozwalając na obsługę tylko jedną ręką. Nie potrzeba nawet stołu roboczego.

Bardzo lekka – dzięki obudowie wykonanej ze specjalnego stopu – KSS 300 waży zaledwie 3,2 kg.

Pilarka KSS 300 dostępna jest w 2 wersjach wyposażenia: MidiMAX i MaxiMAX. Wersja MaxiMAX standardowo wyposażona jest w zwijaną szynę prowadzącą FlexiGuide o długości 1,4 m.

Wszystkie maszyny objęte są 3-letnią gwarancją producenta.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na nadchodzących targach BUDMA w dniach 11–14 marca 2014 r. w Poznaniu w pawilonie numer 2. W tym roku firma MAFELL jest głównym sponsorem Mistrzostw Polski Młodych Parkieciarzy. Nagrodą główną będzie właśnie opisana powyżej pilarka ukośna KSS 300 MaxiMAX.

Zakres dostawy KSS 300 MaxiMAX

– pilarka KSS 300
– tarcza pilarska HM 120×1,2/1,8×20 mm 40Z, FZ
– szyna zwijana FlexiGuide FX140 o długości 1,4 m
– 2 zaciski do mocowania ścisków stolarskich
– prowadnica równoległa
– przyłącze odciągu wiórów
– kabel zasilający długości 4m.

Zakres dostawy KSS 300 MidiMAX

– pilarka KSS 300
– tarcza pilarska HM 120×1,2/1,8×20 mm 40Z, FZ
– prowadnica równoległa
– przyłącze odciągu wiórów
– kabel zasilający długości 4 m.

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 22 marca, 2014

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły