Okna dachowe

Jedyny na rynku balkon dachowy dla dwojga

Już w kwietniu 2015 firma VELUX wprowadzi do oferty Nową Generację balkonu dachowego GDL Cabrio. Jego ulepszona konstrukcja to doskonałe parametry izolacyjne, większa powierzchnia szyby, a także nowy, znacznie szerszy rozmiar.

Okno dachowe VELUX GDL, od 25 lat temu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Sławę przyniosła mu unikalna konstrukcja, dzięki której okno po otwarciu przekształca się w niewielki balkon. Górną część okna można uchylić do kąta 45 stopni i zatrzymać w dowolnej pozycji, zaś dolna ma wbudowane wysuwane barierki.

Obecnie, wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów, firma VELUX wprowadziła w bazowej konstrukcji ulepszenia, które sprawiają, że nowy balkon dachowy oferuje wyjątkowe korzyści i komfort użytkowania, niespotykany w innych modelach oferowanych na rynku. „Nasz balkon od lat nasz jest hitem każdej imprezy targowej w branży budowlanej – stwierdza Jakub Bogacz, dyrektor marketingu VELUX Polska. Jestem przekonany, że jego nowa odsłona pobije dotychczasowe rekordy popularności”.

Jedyny na rynku balkon dachowy dla dwojga

Pierwsze, widoczne gołym okiem, udogodnienie to poszerzenie konstrukcji okna – teraz balkon Nowej Generacji jest tak duży, że swobodnie mogą korzystać z niego dwie osoby równocześnie. Większy rozmiar oznacza również lepszy i nieograniczony widok na zewnątrz oraz więcej światła. Wszystko za sprawą powiększonej powierzchni szyby, która wpuści do pomieszczenia więcej promieni słonecznych, a to w istotny sposób przyczyni się do pozyskiwania darmowego ciepła zimą i poprawi bilans energetyczny budynku.

Rewolucją są również doskonałe parametry izolacyjne – GDL Cabrio to jedyny balkon dachowy o najniższym na rynku współczynniku przenikania ciepła Uw równym 1,2 W/m2K. Zawdzięcza to zastosowaniu energooszczędnego dwukomorowego pakietu szybowego oraz innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnology™, czyli wbudowaniu wysokoizolacyjnego materiału EPS w skrzydło i ościeżnicę.

Jedyny na rynku balkon dachowy dla dwojga

Po raz pierwszy balkon dachowy VELUX GDL będzie ponadto dostępny w dwóch kolorach: drewno sosnowe pokryte bezbarwnym lakierem akrylowym lub pomalowane na biało –oba wykończenia doskonale pasują zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych stylizacji wnętrz. Dla podniesienia komfortu użytkowania poddasza okno zostało także przystosowane do montażu różnego rodzaju rolet wewnętrznych i jest wyposażone w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza o wydajności do 59 m3/h.

Balkony dachowe VELUX GDL Cabrio można łączyć w zestawy ze sobą lub z innymi oknami dachowymi VELUX i montować na poddaszach bez ścianki kolankowej o kącie nachylenia dachu 35-53 stopni. Dostępne są w dwóch szerokościach: 94 i 114 cm oraz wysokości 252 cm.

Jedyny na rynku balkon dachowy dla dwojga
Jedyny na rynku balkon dachowy dla dwojga
Jedyny na rynku balkon dachowy dla dwojga
5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 7 marca, 2015

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Mateusz
    wtorek, 10 września, 2019

    Wykorzystanie okna dachowego do zrobienia balkonu na poddaszu to ciekawa opcja. Dodatkowo możliwość łączenia okien daje wrażenie zrobienia dużego balkonu z widokiem. Velux stale coś polepsza w swojej ofercie dając udogodnienia klientom.

Podobne artykuły