Elektronarzędzia

Jeśli pilarka taśmowa, to tylko Mafell

Pilarka taśmowa firmy Mafell ma uniwersalne zastosowanie i w porównaniu z pilarką łańcuchową uzyskuje lepszą jakość obrabianej powierzchni. Narzędzie to cechuje wiele nowatorskich rozwiązań a odpowiednie parametry techniczne zapewniają wydajną, precyzyjną i bezpieczną pracę. Z urządzeniem współpracuje kilka rodzajów pił.


Pilarka taśmowa w porównaniu do pilarki łańcuchowej jest gwarancją uzyskania dokładnego przekroju cięcia. Korzyścią jest więc oszczędność czasu ze względu na brak potrzeby dodatkowego szlifowania i strugania krokwi. Powierzchnia po obróbce jest niemalże idealnie gładka. Pilarka ma głębokość cięcia wynoszącą aż 305 mm – żadna krokiew jej się nie oprze!
Pilarka taśmowa Z 5 Ec Mafell

Pilarka taśmowa zastosowanie

Pilarka taśmowa Z 5 Ec firmy Mafell umożliwia bezproblemowe wykonywanie profili dekoracyjnych, zaciosów, zaciosów koszowych, nakładek skośnych, a także czopów, wpustów/połączeń na zakładkę i zacięć kulawek. Narzędzie z powodzeniem sprawdzi się przy obróbce krokwi, również seryjnej, ze względu na przystosowanie do pracy wzdłuż szyny prowadzącej. Wybrać można szynę o długości 3 m w jednym odcinku lub w dwóch odcinkach o długości 1,5 m.

Nowatorskie rozwiązanie

Specjalne rozwiązanie konstrukcyjne umożliwia obrót prawej taśmy o 30°. Można zatem wciąć się w materiał pod kątem prostym na głębokość 90 mm bez ryzyka uszkodzenia materiału drugą taśmą. Jest to szczególnie przydatne np. przy wykonywaniu połączeń na zakładkę czy wpustów.

Nowoczesny napęd

Narzędzie ma wydajną elektryczną jednostkę napędową o mocy 2250 W sterowaną elektronicznym układem kontroli. Wyposażone w specjalny silnik CUprex, który ma zwiększoną ilość zwojów miedzianych. Choć napęd jest zasilany z elektrycznej sieci jednofazowej to jednak pilarce nie brakuje odpowiedniej mocy podczas pracy. W efekcie optymalny moment obrotowy jest zapewniony nawet przy maksymalnym obciążeniu. Nowoczesny napęd gwarantuje również płynną regulację prędkości obrotowej (od 650 do 1550 obrotów na minutę). Ponadto wysoki moment obrotowy powoduje, że powietrze z silnika jest wykorzystywane do wydmuchiwania wiórów, które powstają podczas cięcia. Praca dmuchawy czyści miejsce obróbki a więc wióry nie wpadają do oczu cieśli.
 Pilarka taśmowa Z 5 Ec Mafell

Obsługa

Konstrukcja narzędzia umożliwia przezbrojenie pilarki do obsługi przez dwie osoby. W tym celu wystarczy jedynie przesunąć uchwyty urządzenia do góry, natomiast na dole montuje się dodatkową rączkę. Takie rozwiązanie umożliwia, przy odpowiednich umiejętnościach cieśli, cięcie pilarką pod kątem w dwóch płaszczyznach.
Bezpieczeństwo pracy zapewnia hamulec, który jest zintegrowany z wyłącznikiem napięcia. Metalowe ramię pilarki jest wykonane ze specjalnego stopu magnezu. Gwarantuje on lekkość porównywalną do aluminium, przy wytrzymałości zbliżonej do stali i masie pilarki wynoszącej zaledwie 13,7 kg.

Rodzaje pił taśmowych

Dzięki uzyskaniu precyzyjnego prowadzenia piły taśmowej narzędzie może pracować z cienkimi i szerokimi piłami taśmowymi – szer. 6 i 8 mm. Podczas prac ciesielskich przyda się również specjalna piła taśmowa z podwójnym uzębieniem ułatwiająca wycofanie pilarki, zwłaszcza w mokrym drewnie w przypadku zablokowania piły w materiale. Pamiętajmy, że w tradycyjnych rozwiązaniach takie sytuacje niejednokrotnie wymagają przecięcia piły taśmowej.
 Pilarka taśmowa Z 5 Ec Mafell

Wyposażenie

Pilarka taśmowa Z 5 Ec firmy Mafell standardowo jest wyposażona w trzy rodzaje pił taśmowych o szerokości 8 i 6 mm. Oprócz tego na wyposażeni narzędzia składa się rączka do obsługi przez dwie osoby, a także prowadnica równoległa i kabel zasilający (10m). Dodatkowym wyposażeniem jest specjalny stojak na kółkach zapewniający łatwy transport urządzenia.
Pilarka taśmowa firmy Mafell to uniwersalne i wszechstronne narzędzie. Dzięki niemu można wykonać większość cięć podczas budowy więź dachowych.
Wszystkie maszyny są objęte 3-letnią gwarancją, a główny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny MAFELL Service Center Polska prowadzi firma ANDREMA z Poznania.

Więcej informacji www.mafell.pl

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 18 lipca, 2017

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły