Blachodachówka

Jeśli trwała blachodachówka to tylko blachodachówka modułowa Hanbud

Wiodącym założeniem firmy Hanbud jest ciągłe doskonalenie oferowanego asortymentu. Tym sposobem przedsiębiorstwo ma zapewniony permanentny rozwój i często wprowadza nowe produkty. Spełniane są przy tym rosnące oczekiwania zarówno wykonawców, jak i inwestorów.


Oferta firmy Hanbud jest bogata, a prym w niej wiodą blachodachówka modułowa Hanbud Moderno, blachodachówki, panele dachowe na rąbek oraz blachy trapezowe.

Cechy i parametry blachodachówek

Dachówkę blaszaną wytwarza się z uwzględnieniem wymagań klienta i na jego zamówienie. Jak wiadomo blachodachówki to jedno z najbardziej znanych pokryć dachowych. Nic w tym dziwnego, bowiem za ich stosowaniem przemawia przede wszystkim niewielka masa pokrycia, co z kolei zapewnia niskie koszty montażu i eliminuje nadmierne obciążanie konstrukcji dachu i całego budynku. Takie rozwiązania są szczególnie istotne przy renowacjach, kiedy to nie ma możliwości odpowiedniego wzmocnienia dachu i innych elementów konstrukcyjnych budynku – np. fundamentów.

Jeśli trwała blachodachówka to tylko blachodachówka modułowa Hanbud

 • grubość do 80 μm
 • do 30 lat gwarancji
 • najwyższa jakość ochrony przed promieniami UV
 • wysoka odporność na korozję, zgodnie z normą EN 10169

Blachodachówka modułowa Hanbud

Moderno Blachodachówka modułowa Hanbud Moderno jest trwała i solidna. W procesie jej produkcji wykorzystuje się specjalne powłoki, dzięki czemu Hanbud daje gwarancję wynoszącą nawet 30 lat.
Blachodachówka modułowa Hanbud Moderno szczególnie sprawdzi się na prostych konstrukcjach dwuspadowych oraz na bardziej skomplikowanych więźbach – np. kopertowych. Chodzi tutaj zarówno o nowoczesne, jak i tradycyjne budownictwo. Pokrycie zapewnia efekt bardzo zbliżony do dachówki ceramicznej.
Za nabyciem tego rodzaju pokrycia z oferty firmy Hanbud, przemawia przede wszystkim natychmiastowa dostępność i łatwy transport, bezproblemowy i szybki montaż, a także oszczędność wynikająca z pozostawiania niewielkiej ilości odpadów.

Blachodachówka Malta

W asortymencie firmy Hanbud szczególne miejsce zajmuje najnowsza blachodachówka Malta (350/30, 400/30). Ma ona niezwykle delikatną i piękną formę, a jej wygląd jest bardzo podobny do dachówki ceramicznej. Ofertę blachodachówek uzupełnia model Vena i Nord.

Jeśli trwała blachodachówka to tylko blachodachówka modułowa Hanbud

Jeśli trwała blachodachówka to tylko blachodachówka modułowa Hanbud

Panele dachowe na rąbek

Blachy na rąbek stojący to już tradycja. Znany od wielu panel dachowy na rąbek znalazł zastosowanie zarówno w klasycznym budownictwie, budynkach sakralnych, budynkach objętych ochroną konserwatorską, jak też w nowoczesnej architekturze. Można go układać w pionie, poziomie, wykorzystać do pokrycia dachu lub do elewacji.
Dzięki temu rozwiązaniu łatwo jest zoptymalizować koszty realizacji, ponieważ panel dachowy na rąbek jest lekki i wymaga lekkiej konstrukcji dachu. Jest on produkowany na wymiar, niezwykle łatwo się go układa, ponieważ posiada specjalnie skonstruowany zamek zatrzaskowy oraz otwory montażowe ułatwiające mocowanie go do konstrukcji dachu.

Blachy trapezowe

Z kolei blachy trapezowe to przede wszystkim profile T3, T7, T8, T14, T18 Eko, a także T35 i T55. Blachy trapezowe firmy Hanbud sprawdzają się nie tylko jako pokrycia dachowe, ale również jako okładziny elewacyjne.

Najwyższa jakość

Trzeba mieć na uwadze wysoki poziom jakości produktów Hanbud. Stąd też materiałem wsadowym przy produkcji pokryć jest najlepsza blacha produkowana w nowoczesnych hutach. Najwyższy poziom jakości mają również powłoki zewnętrzne blachy – np. powłoka HardMat ma grubość wynoszącą do 80 μm, co pozwala na udzielenie gwarancji nawet na 30 lat.
Ponadto warto podkreślić, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii uzyskuje się trwałą ochronę przed działaniem niekorzystnego promieniowania UV oraz wilgoci. Pokrycie przez wiele lat utrzymuje doskonały stan techniczny i pierwotne walory estetyczne.

Bogata paleta barw

Szeroka paleta barw pokryć dachowych Hanbud z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających inwestorów. Do wyboru są nie tylko powłoki w kolorach z palety RAL, ale również powłoki bazujące na nowoczesnej, a zarazem ciekawie wyglądającej strukturze matowej.
W ramach podsumowania warto wspomnieć, że oferta firmy Hanbud to nie tylko wymienione wyżej pokrycia dachowe. Trzeba mieć również na uwadze chociażby kształtowniki metalowe Z i C, a także profile do suchej zabudowy UD27 i CD 60, billboardy reklamowe, nowoczesne ogrodzenia żaluzjowe oraz sztachety metalowe.

Siedziba firmy:
ul. Brańska 153, 17-100 Bielsk Podlaski
tel.: 85 730 94 08
GSM: 607 357 735
biuro@hanbud-dachy.pl

Oddział Białystok:
Kuriany 114, 15-588 Kuriany
GSM: 605 431 444
bialystok@hanbud-dachy.pl

4.7/5 - (52 votes)

Data publikacji: 22 maja, 2018

Autor:

4.7/5 - (52 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Dariusz
  czwartek, 31 maja, 2018

  Sam zmieniam pokrycie dachowe wraz z drewnem i powiem szczerze że zadowolnoy jestem z blachodachówki jest naprawdę wysokiej jakości.

 2. obywatel
  poniedziałek, 15 kwietnia, 2019

  Dobrze,że oferta blachodachówki modułowej firmy Hanbud ciągle jest poszeżana,dzięki temu nawet bardzo wymagający klienci znajdą odpowiednia do swoich wymagań blachodachówkę. Mi osobiście bardzo przypadła do gustu blachodachówka Malta i taką będę chciał mieć na dachu swego domu.

Podobne artykuły