Porady

Kamienie dekoracyjne w domowych wnętrzach. Jak je umiejętnie wykorzystać?

Kamienie dekoracyjne w domowych wnętrzach

Kamień dekoracyjny to coraz częściej pojawiający się element w domowych wnętrzach. W zależności od wyboru jego struktury i kolorystyki, może być dopasowany do wystroju większości pomieszczeń. Z powodzeniem można umieścić go w kuchni, przedpokoju, salonie a nawet sypialni oraz w prosty sposób urozmaicić wystrój wnętrza. Jedną z marek, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości kamieni dekoracyjnych, jest Stones. Jej oferta jest o tyle bogata i urozmaicona, że każdy znajdzie w niej kamień idealnie dostosowany do własnych potrzeb.

Czym właściwie jest kamień dekoracyjny i jak potrafi odmienić wystrój wnętrza?

Kamień dekoracyjny jest bardzo popularnym w ostatnich latach materiałem dekoracyjnym, który pozwala na urozmaicenie wyglądu ścian. Ma on postać cienkich płytek ściennych, które ułożone na większej powierzchni tworzą unikalną kompozycję. Kamień dekoracyjny Stones występuje w szerokiej palecie wzorów i kolorów, przez co może zostać dopasowany do stylistyki praktycznie każdego wnętrza. Kamienie dekoracyjne mają bardzo zróżnicowany wygląd – jedne swoim wyglądem przypominają naturalny kamień, a inne nawiązują natomiast do surowego wzornictwa cegły.

Wnętrza, w których umieszczony jest kamień dekoracyjny prezentują się niezwykle nowocześnie i stylowo. Kamień można zainstalować zarówno na fragmencie ściany, jak na całej ścianie, co pozwala na uzyskanie za jego pomocą zróżnicowanych efektów wizualnych. Częstym zabiegiem jest umieszczanie kamienia dekoracyjnego na ściance działowej oddzielającej strefę kuchenną od salonu w domach z kuchnią w aneksie. Kamień dekoracyjny doskonale prezentuje się także zainstalowany na ścianie, na którą bezpośrednio pada światło – w pobliżu lampy, pod podwieszanym sufitem wyposażonym w oświetlenie LED-owe lub na ścianie doświetlonej kinkietami. Światło pozwala bowiem w efektowny sposób uwydatnić jego ciekawą strukturę.

Kamień dekoracyjny Stones i jego unikalny design

Marka Stones posiada w swojej ofercie szeroki wybór kamieni dekoracyjnych, które są przeznaczone do montażu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Na szczególną uwagę zasługuje płytka cegłopodobna Malmo 2, która swoim wyglądem wprost nawiązuje do struktury i kolorystki czerwonej cegły. Doskonale sprawdzi się jako ozdoba ściany np. w salonie utrzymanym w stylu industrialnym zachwycając każdego swoim realistycznym wyglądem.

Kamień dekoracyjny Stones, wprost stworzony do wnętrz utrzymanych w klasycznym stylu retro, to natomiast płytka cegłopodobna z fugą Vintage 3. Swoim designem nieco przypomina kamień dekoracyjny Malmo 2 – tym, co ją wyróżnia, jest natomiast innowacyjna konstrukcja płytki połączonej z fugą, która pozwala na szybki i samodzielny montaż produktu.

Co ciekawe, kamień dekoracyjny Stones (https://viverto.pl/stones/) nie musi być umieszczony tylko i wyłącznie na jednej powierzchni ściany. Konstrukcja wybranych produktów pozwala bowiem na ich bezproblemowy i prosty montaż także na narożnikach. Przykładem takiego kamienia jest narożnik z fugą Siena marki Stones. Posiada on nowoczesny, minimalistyczny design cegieł o białym kolorze. Kamień dekoracyjny Siena fantastycznie sprawdzi się jako dekoracja ścian w nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych pomieszczeniach.


Data publikacji: 26 kwietnia, 2021Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły