Budownictwo tradycyjne

Kasetony elewacyjne – co warto o nich wiedzieć?

Kasetony elewacyjne są jednym z kilku najbardziej popularnych sposobów na ciekawie zaprojektowaną elewację budynków, głównie tych o charakterze komercyjnym, biurowym, czy użyteczności publicznej oraz w nowocześnie zaprojektowanych osiedlach. Obok funkcji estetycznej i możliwościom, jakie dają projektantom w wyróżnieniu budynku na tle otoczenia, stalowe kasetony elewacyjne pełnią też ważną funkcję ochronną ścian i narożników przed wiatrem i opadami.

Czym są i jak wyglądają kasetony elewacyjne?

Kasetony elewacyjne produkowane są ze stali – z blachy ocynkowanej powlekanej lub z blachy aluminiowej. Mają prostą, geometryczną formę, która sprawia, że elewacja wygląda minimalistycznie i nowocześnie. Za sprawą bogatej kolorystyki budynek lub jego elementy mogą mieć dowolny wybrany kolor lub tworzyć wzory oparte o kształt poszczególnych kasetonów w różnych barwach. Z takiej opcji nierzadko korzystają firmy o ukształtowanej strategii wizualnej, jak np. siedziby spółek lub salony samochodowe, które stosują kompozycje kasetonów do stworzenia imponujących ścian frontowych, gdzie kasetony idealnie łączą się z innymi materiałami – szkłem, kamieniem czy aluminium. Przykładem takiego produktu są wysokiej jakości kasetony elewacyjne firmy Blachy Pruszyński, zastosowane na budynkach znanych firm i marek. Na rynku dostępne są różne grubości i rodzaje blachy, a ich dobór powinien być uzależniony m.in. od strefy wiatrowej, wysokości elewacji czy wymiarów samych kasetonów.

kasetony elewacyjne

Kasetony elewacyjne – to warto wiedzieć!

Kasety elewacyjne, za sprawą dostępności w szerokiej palecie kolorów, mają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne, prze co doskonale sprawdzają się do nowych i remontowanych budynków, którym inwestor chce nadać nowoczesny wygląd.  Produkty oferowane są w różnych rodzajach powłok ochronnych: poliestrowej, poliuretanowej i powłokach specjalnych, a dzięki zastosowaniu malowania proszkowego mogą mieć dowolny kolor z palety RAL. Powłoki nie tylko nadają oczekiwany kolor, ale także chronią stalowy rdzeń przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi (np. rdzą, promieniowaniem UV) i uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego ich jakość jest tak ważna.

Kasetony firmy Blachy Pruszyński przeznaczone są do montażu w poziomie, a system przewiduje otwarte łączenia z ukrytymi mocowaniami, które również pozwalają na operowanie ciekawymi efektami wizualnymi (możliwość zaprojektowania różnych wymiarów szczelin poziomych i pionowych, przy założonych przez producenta przedziałach). Charakteryzują się dość prostym sposobem montażu, dokładnie opisanym przez producenta, opartym na profilach stalowych Omega. Efekt estetyczny osiąga się również dzięki zastosowaniu tzw. listwy startowej oraz obróbek i zamknięć, które chronią budynek przed deszczem i wiatrem. Firma Blachy Pruszyński posiada tego typu rozwiązania dopasowane do wybranego typu kasetonu, co czyni ten system kompletnym i szybkim do realizacji. Ze względu na duże możliwości indywidualnej adaptacji poszczególnych inwestycji, firma Blachy Pruszyński udziela wsparcia w zakresie montażu i realizacji projektu na wszystkich stopniach jego realizacji.

kasetony elewacyjne Rzeszów Blachy Pruszyński

Nowoczesna, oryginalna i trwała elewacja to zdecydowanie dobra inwestycja. Dlatego warto zaufać jakości materiałów budowlanych, jaką gwarantować mogą najlepsi gracze na rynku.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 24 lutego, 2023

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły