Blachy dachowe

Kasetony elewacyjne, czyli elewacja jak dzieło sztuki

Architekci projektujący nowoczesne budynki poszukują materiałów nie tylko trwałych i funkcjonalnych, lecz także estetycznych – takich, które podkreślą wyjątkowy charakter konstrukcji. Wszystkie te wymagania spełniają kasetony elewacyjne.

Według dostawców pokryć blaszanych z roku na rok klienci są coraz bardziej zainteresowani ofertą dotyczącą kasetonów elewacyjnych. Jest to niezwykle wdzięczny materiał, choć wymaga dużej precyzji w montażu. Oprócz swojej wytrzymałości i dużej funkcjonalności zapewnia architektom swobodę w projektowaniu budynków. Kasetony elewacyjne można łączyć z wieloma innymi materiałami, takimi jak drewno, kamień, aluminium, szkło czy płyty fibrobetonowe – wyjaśnia Kierownik Biura Technicznego Eliza Gissel z firmy Blachy Pruszyński.

Zalety kasetonów elewacyjnych

Inną zaletą kasetonów elewacyjnych jest to, że produkuje się je w różnych wymiarach oraz kształtach, tak by w pełni dało się je dostosować do konkretnej geometrii elewacji. Dzięki temu projektanci łatwiej mogą modelować budynek. To samo dotyczy kolorystyki. Kasetony elewacyjne oferowane są w szerokiej palecie barw i różnorodnej strukturze. Dużym zainteresowaniem cieszą się elementy drewnopodobne oraz imitujące kamień naturalny.

Można też wybrać rodzaj materiału użytego do wykonania kasetonów. Są to nie tylko blachy ocynkowane i powlekane. W ofercie firmy Pruszyński znajdują się również: stal nierdzewna, kwasoodporna, tytan-cynk, tytan-aluminium, blacha PRISMA, HPS oraz miedź. Taka różnorodność jest istotna dla inwestorów, którzy zwracają uwagę na estetykę stawianych budowli oraz to, by dobrze wpisywały się w otoczenie.

Kasetony elewacyjne

Kasetony elewacyjne powstają z formatek blachy przygotowanych na bazie specjalnej dokumentacji technicznej. Dzięki odpowiedniemu zaginaniu krawędzi uzyskują wymaganą sztywność, a tym samym świetną odporność na obciążenia zewnętrzne. Jako materiał produkcyjny stosuje się najczęściej blachy ocynkowane powlekane o grubości od 1 do 1,5 mm lub blachę aluminiową o grubości od 1 do 3 mm. System mocowań kasetonów jest  opracowany w taki sposób, aby zapewnić jak największą łatwość i szybkość montażu, eliminując zbędne obróbki blacharskie, przy jednoczesnym zachowaniu trwałości połączeń między poszczególnymi elementami.

Firma Blachy Pruszyński nie skupia się tylko na produkcji materiału zgodnie z zamówieniem klienta, lecz także aktywnie uczestniczy w całym procesie budowlanym. Każda inwestycja jest wspierana przez grono specjalistów, którzy oferują pomoc zarówno w fazie projektu, jak i w trakcie realizacji inwestycji, pozostając z inwestorem lub wykonawcą do ostatniego jej etapu.

Blachy Pruszyński

4.9/5 - (14 votes)

Data publikacji: 10 kwietnia, 2017

Autor:

4.9/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Roman
    wtorek, 9 kwietnia, 2019

    Kasetony elewacyjne są estetyczne i wygodne w montażu ale muszą być dobrze przygotowane. Efekt i ochroną są gwarantowane pod warunkiem idealnego połączenia wszystkich elementów. Firmy co raz częściej stawiają na kasetony z blachy.

  2. Maja
    sobota, 8 lutego, 2020

    Takie kasetony podkreślają wyjątkowość i nowoczesność budynku. Co prawda wymagają precyzji przy montażu, ale mają wiele kształtów, więc można je dopasować do każdego budynku.

Podobne artykuły