Łupek

Wycena budowy dachu i pokrycia dachowego z katalogiem nakładów rzeczowych KNR K-57

Choć wycena budowy dachu lub pokrycia dachowego zależna jest od wielu czynników, czego powodem jest brak z góry przyjętych cenników, oczywiste jest, że każdemu inwestorowi przed realizacją projektu, zależy na poznaniu jego kosztów. Jak zatem spełnić oczekiwania przyszłych klientów i przygotować oczekiwaną wycenę?

Z pomocą przychodzi katalog nakładów rzeczowych KNR K-57 Krycie dachów i fasad łupkiem naturalnym, dzięki któremu możemy szczegółowo określić zakres prac, materiałów, robocizny i niezbędnego sprzętu.

Wycena

Przy przygotowaniu kosztorysu budowy dachu i pokrycia dachowego, należy wziąć pod uwagę cały wachlarz czynników, które znacząco wpływają na finalny koszt inwestycji. Przy wycenie budowy dachu znaczenie ma wielkość oraz kształt konstrukcji, który wpływa na ilość materiałów i elementów konstrukcyjnych. Wycena pokrycia dachowego zależna jest zarówno od rodzaju, kształtu i powierzchni dachu, jak i dodatkowych elementów (okna, kominy itp.) oraz oczekiwań klientów. Wyżej wymienione warunki determinują ilość roboczogodzin, co przekłada się na koszt robocizny. W celu jak najdokładniejszego oszacowania realnych kosztów warto skorzystać z katalogu nakładów rzeczowych KNR K-57.

Co zawiera katalog KNR K-57?

W katalogu znajdziemy szczegółowe informacje, począwszy od robót przygotowawczych (wykonanie szalunku pod pokrycie łupkiem, mocowanie membrany dachowej lub papy oraz montaż kontrłat i łat), przez krycie dachów łupkiem (wykonanie połaci dachowych i dodatkowe nakłady), aż po krycie fasad (wykonanie fasad oraz dodatkowe nakłady na obróbkę brzegów i narożników).

Oparte na niemieckich doświadczeniach i rodzimej branżowej wiedzy wytyczne podane w katalogu zawierają informacje w zakresie:

1. pokryć dachowych o kryciu:

 • łuskowym,
 • podwójnym prostokątnym,
 • ostrokątnym,
 • niemieckim,
 • uniwersalnym,
 • symetrycznym (Metoda oparta na wykorzystaniu prostokątnego łupka o grubości 1 cm.) W skład tego systemu wchodzi również konstrukcja aluminiowa oraz akcesoria niezbędne do zapewnienia szczelności pokrycia.

2. pokryć fasad o kryciu:

 • podwójnym prostokątnym,
 • poziomym,
 • dynamicznym,
 • uniwersalnym,
 • symetrycznym.

Więcej informacji na stronie internetowej www.lupek.pl.

4.9/5 - (41 votes)

Data publikacji: 15 czerwca, 2021

Autor:

4.9/5 - (41 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  wtorek, 15 czerwca, 2021

  Taki katalog to przydatna sprawa. Zawsze jest problem z realną wyceną danej inwestycji. My zaniżamy, wykonawcy podwyższają a tak jest szansa na realny szacunek kosztów. Warto mieć taki instrument do kosztów.

 2. Krzysztof
  wtorek, 15 czerwca, 2021

  kosztorys warto opierać o standardowe stawki produktów przy użyciu takich specjalnych katalogów cen, daje to jasny wgląd w cały kosztorys. dzięki katalogowi można łatwo, zmienić produkty i przeliczyć całą budowę. katalog cen zawiera najbardziej przyjęty cennik towarów i usług na rynku z którego należy korzystać.

 3. ANNA
  piątek, 18 czerwca, 2021

  Katalog to przydatna sprawa. Warto z niego korzystac. Artykuł bardzo ciekawy i pomocny. Wszystkie szczegółowe informacje sa zawarte. Polecam wszystkim zapoznać się i korzystać.

Podobne artykuły