Dachówka betonowa

KIOTO – awangarda wśród dachówek cementowych

Jedyna taka, nowatorska pod względem kształtu, stworzona z pasją i największą precyzją, aby zachwycać pod każdym względem – taka jest dachówka cementowa KIOTO. O głośnej na rynku nowości CREATON rozmawiamy z Ryszardem Mayer – regionalnym dyrektorem sprzedaży CREATON Polska.

Jak narodził się pomysł na dachówkę KIOTO?

Nazwa naszej nowej dachówki nawiązuje do miasta Kioto w Japonii. To właśnie tamtejsza tradycyjna stylistyka stanowiła dla nas inspirację. Dachówka KIOTO ma nieskazitelną formę, jest elegancka, oryginalna, finezyjna. Sam pomysł na ten produkt pojawił się już jakiś czas temu. Narodził się z potrzeby wprowadzenia w gamie pokryć cementowych rozwiązania pośredniego pomiędzy esówkami a modelami płaskimi. Zaobserwowaliśmy wyraźny zwrot trendów estetycznych w tym kierunku.

Dachówkę KIOTO można więc uznać za produkt wyjątkowy?

Powiedziałbym nawet, że na swój sposób rewolucyjny. Projektując model KIOTO, nie tylko w pełni trafiliśmy w gusta klientów, ale także wyprzedziliśmy rynek. Model ten otwiera go na całkiem nowy, unikatowy wzór dachówki, znakomicie łączący tradycję z nowoczesnością.

Ryszard Mayer – regionalny dyrektor sprzedaży CREATON Polska
Ryszard Mayer – regionalny dyrektor sprzedaży CREATON Polska

Jak pod kątem technicznym prezentuje się dachówka KIOTO?

Model ten jest nieco cięższy niż pozostałe, dostępne w ofercie CREATON Polska dachówki cementowe. To oczywiście zabieg celowy – z wagą KIOTO idą w parze cechy takie jak duża wytrzymałość, trwałość czy wysoka odporność na czynniki środowiskowe. Nie jest więc to pokrycie lekkie ani kruche, ale solidne i bezpieczne. Bez wahania możemy też nazwać tę dachówkę ekologiczną – powstaje ona przy użyciu stosunkowo niskiej ilości energii, w porównaniu do wielu innych, konkurencyjnych pokryć dachowych.

Którzy klienci powinni w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na nowy model z oferty CREATON Polska?

KIOTO może być postrzegana jako “młodsza siostra” dachówki płaskiej i doskonała alternatywa dla dotychczas najpopularniejszej dachówki o kształcie “S” – w naszym przypadku modelu GÖTEBORG. Tym samym stanowi odpowiedź na współczesne gusta oraz zapotrzebowanie klientów. Inwestorzy budują dziś domy o racjonalnie przemyślanej powierzchni, zwykle do 150 m2, dachy są więc stosunkowo nieduże. KIOTO – jako dachówka średnioformatowa – prezentuje się więc w takiej sytuacji dużo lepiej niż dachówki wielkoformatowe. Znakomicie pasuje do aktualnie projektowanych domów, stanowiąc idealny wybór, gdy zależy nam na modnym wyglądzie połaci.

Część inwestorów preferuje dachówkę zupełnie płaską, o lekkiej formie i niskim profilu – odpowiednią na dachy budynków nowoczesnej, a nierzadko awangardowej architektury. Inni przeciwnie – chcą podkreślić charakter i masywność dachu. KIOTO jest właśnie odpowiedzią na taką potrzebę. Zainteresuje klientów oczekujących solidnego, bezpiecznego, a równocześnie modnego pokrycia dachowego.

Czy wiadomo już, jak dachówka ta została przyjęta przez inwestorów?

Są już inwestycje, na których model KIOTO został wykorzystany. Jest więc przetestowany przez klientów. Docenili oni bez wątpienia jego doskonałą jakość. KIOTO ma szansę przebić olbrzymi sukces naszej wielkoformatowej holenderki płaskiej TITANII. Model ten jest już stale dostępny w ofercie, oczywiście wraz z kompletem wszystkich niezbędnych akcesoriów, takich jak dachówki skrajne, wentylacyjne, gąsiory itd. Zalety dachówki KIOTO docenili również dekarze, ponieważ pozostaje ona niezwykle wygodna i łatwa w układaniu.

Dachówka cementowa Creaton KIOTO

Czy są plany dalszego rozwoju tego modelu?

W tej chwili dachówka KIOTO jest produkowana w jednym z najmodniejszych aktualnie kolorów na rynku pokryć dachowych – grafitowym, z dwoma rodzajami nowoczesnych powłok: PLANAR oraz DURATOP PRO. Mamy jednak już plany rozwoju kolorystyki w kierunku kolejnych odcieni.

Dziękuję za rozmowę.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 20 czerwca, 2024

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły