Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Klaas K17-24 TSR-H limitowana wersja „10 na 10”

Z okazji 10-lecia istnienia firmy Lift-Polska, pojawił się żuraw K17/24TSR-H w limitowanej jubileuszowej wersji wyposażony w wagę transportowanego ładunku, której odczyt pokazywany jest na pilocie urządzenia oraz dwa reflektory LED zamontowane na maszcie głównym i wierzchołku, pozwalające na doświetlenie pola budowy.

Klaas K17-24 TSR-H – parametry techniczne

Prosta matematyka pokazuje, że jeżeli żuraw posiada zasięg boczny 18 m, to przy założonych rozmiarach budynku zostaje nam 8m na rozłożenie żurawia wraz z podporami przy zachowaniu odpowiedniej odległości od budynku. A teraz co się dzieje jeżeli budynek mamy większy od przedstawionego lub np. więźba jest nieco cięższa? I na to mamy sposób – w tym przypadku taki nowoczesny żuraw jak nowy K17-24 TSR-H posiada napęd samojezdny na osi, który pozwala na bardzo precyzyjne i szybkie przemieszczanie się w warunkach budowy tak, aby z jak najlepszej pozycji podać ładunek. Żuraw o takich małych rozmiarach, przy długości całkowitej 7,82 m i 2 m szerokości, z napędem samojezdnym potrafi wjechać w małe podwórko, ciasną alejkę a przede wszystkim tam, gdzie nie dojedzie ciężki sprzęt. Manewrowanie takim sprzętem jest wygodne i bardzo proste w obsłudze, zatem nie wymaga wielogodzinnej praktyki. Podobnie jak pozostałe funkcje żurawia, sterowanie napędem osi odbywa się bezprzewodowo z pilota.

Klaas K17-24 TSR-H limitowana wersja „10 na 10”

Inne udoskonalenia Klaas K17-24 TSR-H

Hydraulicznie otwierany wierzchołek oraz dwa siłowniki na maszcie głównym znacznie podnoszą komfort pracy. Maszyna jest sterowana bezprzewodowo i może bez ograniczeń obracać się o 360°. Zdalne sterowanie zapewnia, że operator może znajdować się bezpośrednio w miejscu wykonywania pracy. Krótko mówiąc, bezpieczeństwo pracy i precyzja obsługi gwarantowane!

Klaas K17-24 TSR-H limitowana wersja „10 na 10”

Łatwy transport

Niewielka masa własna wynosząca jedynie 2,5 t to istotna zaleta nowego żurawia dekarskiego Klaas K17-24 TSR-H. Tym sposobem maszynę można transportować autem dostawczym lub terenowym 4×4 z dopuszczalnym obciążeniem haka do 2,5 t a mobilność takiego zestawu to podstawowy – niezaprzeczalny atut. Ponadto nowy K17-24TSR-H zamontowany jest na przyczepie a więc do przemieszczania się po drogach publicznych będzie potrzebna kat. E prawa jazdy. Warto wiedzieć, iż zdobycie tej kategorii nie wiąże się z wielkimi kosztami oraz wielogodzinnymi jazdami a egzamin obejmuje tylko część praktyczną. Niebywale mocną stroną tego żurawia jest zasięg boczny, który wynosi aż 18 m! Trzeba tu wspomnieć, iż najczęściej podnoszonymi ładunkami przez cieśli i dekarzy są pojedyncze belki lub rząd dachówki, których ciężar oscyluje w granicach 250–300 kg. Jeżeli przyjmiemy, że średni wymiar domu jednorodzinnego ma wymiary 10 m x 10 m to taki żuraw wykona opisaną pracę bez najmniejszych problemów.

Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl

4.9/5 - (41 votes)

Data publikacji: 29 października, 2019

Autor:

4.9/5 - (41 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. dźwigowy
    wtorek, 29 października, 2019

    Prezentowany nowoczesny żuraw z pewnością jest niezastąpionym sprzętem przy budowie domu w trudnych warunkach terenowych. Elastyczność jego pracy pozwoli na skrócenie czasu budowy do minimum. Niewątpliwie sprawdzi się również przy budowie domków szeregowych. Technika budowlana na miarę XXI wieku.

  2. Jacek K
    środa, 30 października, 2019

    Taki nowoczesny żuraw z pewnością znajdzie mnóstwo chętnych na jego zakup.Żuraw ten ze swymi innowacyjnymi rozwiązaniami szybko stanie się numerem jeden na naszych budowach.

Podobne artykuły