Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Klaas K760 – nowy czempion wagi lekkiej

Żurawie montowane na samochodach ciężarowych „lekkich”, czyli o DMC do 7,5 tony niezmiennie stanowią ważny segment w ofercie globalnego lidera w produkcji żurawi aluminiowych lub, jak kto woli, ciesielsko-dekarskich firmy Klaas. Dlatego też nie jest zaskoczeniem odświeżenie gamy modeli, a w zasadzie zastąpienie w ofercie modelu K750 modelem K760.

Klaas K760 – nowy czempion wagi lekkiej

Nowy model to odpowiedź na liczne zapytanie klientów o podwójnie hydraulicznie teleskopowany wierzchołek, którego praca oczywiście jest sterowana z poziomu radio pilota, a rozwiązanie znane już od kilku lat z modeli K400, K700, K900, K950, K1003 oraz K1100. Wierzchołek modelu K760 w pozycji złożonej ma długość 5,00 metrów, w maks. pozycji rozsuniętej 11,65 metrów.

Klaas K760 – nowy czempion wagi lekkiej

Model charakteryzuje maksymalna wysokość haka wynosząca 37,5 metra oraz możliwość podnoszenia ciężarów o maksymalnej masie 2000 kg. Ładunek o wadze 250 kg żuraw K760 jest w stanie podać na maks. odległość 32,5 metra od wieńca obrotowego żurawia na maks. wysokości 14,5 metra, natomiast ładunek o wadze 500 kg na odległość 23 metrów na maks. wysokości 17 metrów. Zwiększone zasięgi uzyskano poprzez zmniejszenie masy masztu i wierzchołka żurawia. Wspomniany zabieg odchudzenia możliwy jest dzięki zastosowaniu po raz pierwszy w żurawiu producenta Klaas liny podnoszącej wykonanej z materiałów sztucznych, która jest lżejsza o ca. 20 procent od dotychczas stosowanej liny stalowej.

Kolejną zaletą liny sztucznej jest zwiększana elastyczność tego materiału w stosunku do stali, co zapewnia jeszcze bardziej równomierną i płynną pracę pod obciążeniem. Specjalna obróbka powierzchni tego materiału gwarantuje, że lina ta wykazuje również wysoką odporność na warunki atmosferyczne, światło i ścieranie.

W stosunku do modelu 750, model K760  zdecydowanie wyróżnia poprawiona jakościowo zabudowa wykonana z grubszego poszycia ryflowanej blachy aluminiowej, estetycznie malowanej metodą proszkową. Na żuraw można wejść z obu stron, korzystają z szerokich stopni ze zintegrowaną poręczą, a w bokach zabudowy znajdą Państwo tradycyjnie już pojemne schowki na akcesoria i narzędzia zamykane na kluczyk. Inne charakterystyczne cechy żurawi Klaas pozostały bez zmian, w tym możliwość wyposażenie żurawia w funkcję podestu roboczego, co pozwala na wyciągnięcie wniosku, że chociaż świeżo po debiucie, model K760 jest już czempionem w wadze lekkiej żurawi na samochodach ciężarowych marki Klaas.

Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 2 lutego, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły