Dachy płaskie

Kliny spadkowe BMI Icopal

Kluczową kwestią przy projektowaniu i wykonywaniu wielkopowierzchniowych dachów płaskich jest skuteczne odprowadzanie wód opadowych z połaci. W tym celu można oczywiście zastosować w konstrukcji dachu warstwy spadkowe, jednak są one nie tylko ciężkie, ale i kosztowne. Optymalnym rozwiązaniem, gwarantującym prawidłowe odprowadzanie wody w kierunku wewnętrznych spustów dachowych, są płyty spadkowe BMI Icopal.

Producent specjalizuje się w najnowocześniejszych rozwiązaniach termo i hydroizolacyjnych, przeznaczonych do różnego rodzaju dachów płaskich. Systemy spadkowe Icopal znajdują zastosowanie w każdym projekcie: od budownictwa jednorodzinnego, przez wielkopowierzchniowe, aż po skomplikowane rozwiązania, jak np. dachy zielone czy balastowe. Są optymalnym rozwiązaniem, gwarantującym zarówno uzyskanie odpowiednich spadków na płaskich powierzchniach, jak i właściwą izolację termiczną.

Ujęcie domu z filmu dotyczącego Systemu Płyt Spadkowych EPS Icopal.
Ujęcie domu z filmu dotyczącego Systemu Płyt Spadkowych EPS Icopal.

Płyty spadkowe BMI Icopal

Kliny wykonane są z wysokiej jakości styropianu ESP. Ich ukształtowanie oraz właściwe zlokalizowanie grzbietów i koryt zapewnia nie tylko skuteczne odprowadzanie wody opadowej w kierunku wewnętrznych spustów dachowych, ale również swobodne jej przemieszczanie, z ominięciem wszelkich przeszkód, jak kominy, wyłazy, czy klapy dymowe.
Producent oferuje kilka rodzajów płyt:

  • płyty jednospadowe — kształtują podstawowe nachylenie spadku na połaci
  • płyty dwuspadowe koszowe — wpływają na kierunek spływu wody opadowej
  • płyty dwuspadowe grzbietowe — wpływają na kierunek spływu wody opadowej
  • płyty do kontrspadków — precyzyjnie kierują spływ wody oraz profilują spadek w newralgicznych miejscach takich jak komin, świetliki oraz naroża

Płyty spadkowe produkowane są ze styropianu Icopal Termo Dach Podłoga EPS 100-037, o parametrach:

  • Współczynnik przewodzenia ciepła: λ dekl.  = 0,037 W/mK
  • Klasa nierozprzestrzeniania ognia: E
  • Wytrzymałość na zginanie: >= 150 kPa (BS 150)
  • Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu: > = 100 kPa (CS (10) 100)
  • Wytrzymałość na rozciąganie prostopadle do powierzchni czołowych: > = 150 kPa (TR150)

Indywidualny dobór spadków

Projekty dachów, które uwzględniają spadki dachowe, niestety nie zawsze są prawidłowo zoptymalizowane. Błędy pojawiają się zarówno w kwestii odprowadzania wody opadowej, wykonawstwa, jak i wytycznych, związanych z produkcją żądanych klinów dachowych. Nie rzadko przekłada się to na odczuwalny wzrost kosztów inwestycji. W BMI Icopol istnieje możliwość zweryfikowania posiadanego projektu technicznego dachu przez profesjonalny zespół techniczny oraz stworzenie indywidualnego, zoptymalizowanego układu spadków na dachu. W tym celu wystarczy wysłać projekt techniczny dachu w formacie PDF lub DWG do doradcy technicznego BMI Icopal. Po złożeniu zamówienia otrzymamy kompletną dokumentację, uwzględniającą najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Płyta bazowa
Płyta bazowa
Płyta grzbietowa
Płyta grzbietowa
Płyta kontrspadków
Płyta kontrspadków

Optymalizacja układu spadków

Optymalizacja układów spadków, przygotowana przez doradców BMI Icopal przy pomocy specjalnie zaprojektowanego programu komputerowego, polega na maksymalnym uproszczeniu układów spadków, uwzględniających wszystkie wystające ponad połać elementy, przy jednoczesnym zachowaniu poprawności przebiegu spadków połaci dachowej. Finalnie otrzymujemy czytelnie opisane płyty spadkowe w paczkach, do których dołączona jest lista elementów z wymiarami, co znacznie przyspiesza i ułatwia montaż. Efektem optymalizacji jest minimalizacja zużycia materiału, uproszczenie montażu i tym samym znaczna redukcja kosztów inwestycji.

Kompleksowa oferta

Korzystając z usługi oferowanej przez BMI Icopal zyskujemy nie tylko kompletną dokumentację, kosztorys płyt spadkowych oraz schemat ułożenia płyt, ale również wycenę całego systemowego rozwiązania dla danego dachu z produktami BMI Icopal (m.in. z produktami do gruntowania betonu, z papami paroizolacyjnymi, podkładowymi samoprzylepnymi i wierzchniego krycia, ze styropianem BMI, płytami do układania kontrspadków, a także piankami klejącymi ESP). W bogatej ofercie producenta znajdziemy także świetliki i wyłazy dachowe oraz systemy odwodnieni i akcesoria dachowe, które na życzenie, mogą być również uwzględnione i wykorzystane w całości rozwiązania dachowego.

Kontakt do przedstawiciela BMI Icopal
Tel.: +48 696 965 861
Email: jacek.jastrzebski@bmigroup.com
www.styropian.icopal.pl

5/5 - (15 votes)

Data publikacji: 20 lipca, 2021

Autor:

5/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły