Na rynku

Klöber-HPi został oficjalnym partnerem programu UrbanSolPlus

Z myślą o firmach renowacyjnych, samorządach oraz właścicielach budynków wielorodzinnych Instytut Energetyki Odnawialnej podjął projekt UrbanSolPlus.

Inicjatywa zakłada wypracowanie dobrych praktyk w zakresie inwestowania w odnawialne źródła energii, zarówno podczas remontów i budowy budynków wielorodzinny, jak również podczas renowacji budynków zabytkowych. W ramach projektu inwestorzy otrzymają pakiet informacji i pomoc w pokonaniu barier stojących przed tego typu inwestycjami – zarówno w kwestiach formalnych, obejmujących potrzebne pozwolenia oraz możliwość dofinansowania, jak i w kwestiach technologicznych.

Klöber-HPi, wiodący producent wysokiej jakości akcesorów dachowych w ubiegłym tygodniu został oficjalnym partnerem programu. Z chęcią podzielimy się naszą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem w zakresie montażu instalacjii solarnych, mając świadomość, że korzystanie z energii odnawialnej nie tylko przynosi inwestorom daleko idące kożyści ekonomiczne, ale również przyczynia się do dbania o środowisko naturalne – mówi Przemysław Skibiński Key Account Manager/Technical Manager w firmie Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.

Instytut Energii Odnawialnej jest jednym z pierwszych prywatnych instytutów naukowych. Działa na rzecz realizacji długookresowych celów społecznych i zadań o charakterze publicznym, związanych z promocją zrównoważonej środowiskowo gospodarki lokalnej i generacji rozproszonej oraz rozwojem i wprowadzaniem na rynek technologii energetyki odnawialnej. Misją Instytutu jest tworzenie i wykorzystanie najnowszej wiedzy naukowej i technicznej w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Do tej pory zostało podjętych wiele projektów z zakresu efektywności energetycznej i promocji odnawialnych źródeł energii, ale jeszcze nikt nie zajmował się obiektami zabytkowymi lub całymi układami o historycznym znaczeniu oraz budownictwem wielorodzinnym na obszarach miejskich w kontekście instalacji na takich budynkach kolektorów słonecznych.

Najbliższym etapem realizacji projektu UrbanSolPlus jest publikacja „Poradnika dla inwestorów – wykorzystanie energii słonecznej w budynkach wielorodzinnych poddawanych renowacji”.

Więcej informacjii o projekcie:
http://www.urbansolplus.eu/pl

4.8/5 - (5 votes)

Data publikacji: 26 listopada, 2012

Autor:

4.8/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Roman
    środa, 24 czerwca, 2020

    Każdy projekt związany z rozwojem energii odnawialnej jest godny polecenia. Dzięki nim jest szansa na uzyskanie czystego środowiska i powstrzymanie efektu cieplarnianego. Tak więc im więcej takich przedsięwzięc tym szanse są większe.

Podobne artykuły