Na rynku

Kobiety na dachy!

Kiedyś kobiety na dachu można było spotkać tylko wtedy, gdy się na nim opalały. Ale teraz coraz więcej z nich wchodzi tam po to, aby skontrolować postępy budowlanych prac. Dla ambitnych kobiet nie ma rzeczy niemożliwych. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy zmiany mentalne w społeczeństwie sprawiły, że mogą one sięgać po rzeczy kiedyś dostępne tylko dla mężczyzn. Najwyższe stanowiska w państwie, firmie i… na budowie własnego domu.

Z przeprowadzonych badań* wynika, że padł właśnie ostatni męski bastion. Jeszcze kilkanaście lat temu kobieta na budowie to był rzadki widok, tymczasem dziś już 70 % przedstawicielek płci pięknej, które budują dom, codziennie odwiedza plac budowy.

Słaba płeć, a jednak najsilniejsza

Kobieta na budowie nadzoruje prace, decyduje o wyborze materiałów, przywozi je. Potrafi zagadać z majstrem, czasem szpetnie przekląć, nie tracąc nic ze swojej kobiecości. I ma w sobie niespotykaną cechę: potrafi połączyć zarówno aspekty techniczne jak i estetyczne. Chętnie pogłębiają swoją wiedzę szukając informacji w prasie branżowej i Internecie, nie wstydzą się zadawać pytań.

Dach czyli szczyt wszystkiego

Z badań przeprowadzonych przez Instytut Badania Opinii Homo Homini wynika, że przy budowie dachu kobiety szczególną uwagę przykładają do energooszczędności i wytrzymałości materiałów. Doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ważna jest skuteczna izolacja i, że pozwala ona na oszczędności w budżecie domowym.
Co niezwykle ważne, przedstawicielki płci pięknej nie peszą się już z powodu aspektów technicznych. Ich rola w budowaniu domu nie polega jedynie na wybieraniu mebli do salonu i planowaniu ogrodu. Odważnie i chętnie współuczestniczą we wszystkich etapach budowy domu począwszy od samego projektu, fundamentów, elementów nośnych, ścian, różnego rodzaju instalacji, czy elewacji.

Kobiety na dachy!

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości panie mogą liczyć na wsparcie firmy BRAAS – producenta kompletnych systemów dachowych. Marka ta obecna od wielu lat ma do zaoferowania bogaty wybór dachówek ceramicznych i betonowych, skuteczną izolację nakrokwiową, system rynnowy, czy nawet nowoczesny system solarny.

Doradcy techniczni marki BRAAS zawsze służą swoją fachową wiedzą i poradą. Z chęcią wytłumaczą każdy zawiły problem, pomogą przy doborze dachówki do konkretnego rodzaju dachu, doradzą jaką izolację wybrać oraz polecą zaufaną ekipę dekarską.

Kobiety na dachy!

Kobiety na budowie zawsze są mile widziane. Nie tylko dlatego, że łagodzą obyczaje. Często można skorzystać z ich całkiem fachowej porady technicznej.

*Badania zostały przeprowadzone w listopadzie i grudniu 2010 roku metodą o charakterze ilościowym i jakościowym. Badania ilościowe zostały przeprowadzone przez Instytut Badania Opinii Homo Homini na losowo wybranej reprezentatywnej grupie 1067 Polek za pomocą standaryzowanych wywiadów CATI. Badania jakościowe przeprowadził Dom Badawczy Maison za pomocą czterech zogniskowanych wywiadów grupowych (fokusów) realizowanych w Warszawie i Piotrkowie Trybunalskim.

ASZ

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 6 września, 2013

Autor:

5/5 - (5 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły