Okna dachowe

Kołnierz gumowy RESET do okien dachowych to zupełna nowość na rynku stolarki okiennej

Jest całkowicie odporny na naciąganie, uszkodzenia mechaniczne, czynniki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Może być stosowany do większości pokryć dachowych na dachach o kącie montażu od 5° do 90°.

Jeden typ kołnierza RESET umożliwia:

 1. łączenie okna IGX F1 z większością pokryć dachowych takich, jak:
  • pokrycia płaskie,
  • pokrycia wysokie,
  • pokrycia łuskowe,
  • pokrycia z blachy panelowej,
  • pokrycia z dachówki płaskiej.
 2. łączenie okien IGX F1 w poziomie (bez dodatkowych opłat).

Kołnierz gumowy RESET wykonany jest z mieszanki EPDM wykorzystywanej w produkcji dywaników samochodowych, nawierzchni boisk sportowych czy antypoślizgowych wykończeń peronów kolejowych. Dzięki niemu poddasze jest wyciszone – tłumi hałas wywołany przez uderzenia kropli deszczu czy gradu. Okna IGX F1 z kołnierzem gumowym RESET to zestaw, w skład którego wchodzą:

 • czteroszybowe okno dachowe IGX F1,
 • uszczelniający kołnierz gumowy RESET,
 • kołnierz paroprzepuszczalny AKP.

Wszystkie elementy są ze sobą zintegrowane, co znacznie przyspiesza montaż. Wpływ mają na to również narożniki montażowe zamontowane fabrycznie w oknie. Możliwe jest łączenie okien w grupy – system kombi (w poziomie). Okno posiada 40% więcej przeszklenia, niż standardowe otwierane, jest energooszczędne, współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw = 0,79 W/m2K.

Bezpieczny, antywłamaniowy pakiet szybowy P2A, zawiera cztery szyby o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/m2K. Oprócz walorów użytkowych okno jest też bardzo estetycznie wykonane – cieszy oko zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz – innowacyjnym i nowoczesnym designem.

Okno z kołnierzem gumowym RESET w 2019 roku zdobyło nagrodę INNOWACYJNY PRODUKT na XVIII Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz w Drzonkowie oraz NAGRODĘ ARCHITEKTÓW 2019 w Konkursie StolArchi Forum Branżowego.

OKPOL Sp. z o.o.
Skarbimierz-Osiedle, ul. Topolowa 24
49-318 SKARBIMIERZ
tel.: +48 77 404 66 77
www.okpol.pl

4.9/5 - (44 votes)

Data publikacji: 29 kwietnia, 2020

Autor:

4.9/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  środa, 29 kwietnia, 2020

  Okna dachowe to dziś praktycznie standard stąd każda nowe ich rozwiązanie jest ważne. Kołnierz gumowy zapewniający szczelny montaż przy zachowaniu odporności na zmienne warunki to duży plus i z pewnością ułatwi montaż. Tak więc polecam nowym inwestorom nowy produkt.

 2. rafal8647
  czwartek, 30 kwietnia, 2020

  ciekawy artykuł

Podobne artykuły