Akcesoria dachowe

Kołnierze uszczelniające FAKRO – dach szczelny i trwały

Poza wyborem odpowiedniego pokrycia dachowego niezwykle ważna jest dbałość o te części dachu, które nieodpowiednio zabezpieczone mogą przyczynić się do przeciekania i zmniejszenia jego trwałości. Firma FAKRO, wiodący producent okien połaciowych również w tym przypadku oferuje dachom ratunek i proponuje rozwiązania do prawidłowego montażu okna i komina w pokryciu dachowym.


Elementem niezbędnym do prawidłowego montażu okien w połaci dachowej są kołnierze uszczelniające. Precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy kołnierza zapewniają trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Zadaniem kołnierzy jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie wnętrza przed wiatrem.

Kołnierz uszczelniający EHV-A Thermo

Kołnierz uszczelniający EHV-A Thermo

Kołnierz uszczelniający EL

Kołnierz uszczelniający EL

W ofercie FAKRO znajdziemy wiele typów kołnierzy uszczelniających wykonanych z blachy aluminiowej zabezpieczonej modyfikowanym poliestrem, które charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Podstawowym kolorem, w jakim oferowane są kołnierze jest kolor popielato-brązowy RAL 7022, dzięki czemu okno doskonale komponuje się z typowymi kolorami pokryć dachowych.

Kołnierze uszczelniające powinny być stosowane do wszystkich okien dachowych FAKRO, zarówno obrotowych, o podwyższonej osi obrotu, uchylno-obrotowych, jak i okien do zespoleń. Kołnierze uszczelniające dobierane są odpowiednio od pokrycia dachowego, głębokości montażu okna oraz materiału z jakiego wykonany został fartuch. Standardowe kołnierze umożliwiają montaż okna w najpopularniejszych rodzajach pokryć dachowych: płaskich – kołnierze ES, profilowanych – kołnierze EZ i wysokoprofilowanych – kołnierz EH.

W ofercie firmy FAKRO znajdują się ponadto kołnierze uszczelniające do coraz popularniejszych pokryć dachowych, takich jak: dachówka płaska EZV-F, pokrycia łuskowe – kołnierze EL i EG, blacha panelowa EBV-P, a także blacha płaska – kołnierz EE. Warto również  wspomnieć o kołnierzach do zastosowań specjalnych, jakim jest na przykład kołnierz z dodatkowym ociepleniem EHV-AT Thermo czy też kołnierz do zmiany kąta montażu okna w dachu – kołnierz E_A.

Poza kołnierzami do okien dachowych firma FAKRO oferuje systemową obróbkę kominową GZK – specjalnie zaprojektowane i precyzyjnie wykonane elementy, szczelnie i estetycznie łączące komin z pokryciem dachowym i znacznie skracające czas wykonania obróbki. Elastyczny fartuch zlokalizowany w dolnej części pozwala na wykorzystanie obróbki we wszystkich typach pokryć dachowych. Podobnie jak kołnierze obróbka wykonana jest z blachy aluminiowej zabezpieczonej modyfikowanym poliestrem w kolorze popielato-brązowym RAL 7022 (istnieje również możliwość wykonania jej w innych kolorach). Obróbkę może stosować w dachach o nachyleniu od 15 do 70 stopni.

Obrobka Kominowa GZK

Obrobka Kominowa GZK

Kołnierz uszczelnijący EZV

Kołnierz uszczelnijący EZV

Obróbka kominowa GZK oferowana jest w dwóch wersjach:

  • Uniwersalna obróbka kominowa GZK-AV pozwala okuć komin o maksymalnej szerokości 95 cm i długości 180 cm (wymiar mierzony po długości połaci), co możliwe jest dzięki zastosowaniu regulowanych elementów kołnierza. W przypadku komina o mniejszych rozmiarach blachy kołnierza łatwo można przyciąć na dowolny wymiar.
  • Obróbka kominowa GZK-AS występuje w dwóch stałych rozmiarach dostosowanych do najpopularniejszych wymiarów komina występujących na rynku: w szerokości 38 cm oraz 51 cm. W obu przypadkach maksymalna długość komina, liczona po połaci dachu, nie może przekraczać 100 cm, a zastosowanie tego typu obróbki zależy od długości rzeczywistej komina i kąta nachylenia połaci dachu.

W przypadku kominów dłuższych niż 100 cm należy zastosować dodatkowy moduł wydłużający GZM, który umożliwia zwiększenie długości obróbki kominowej GZK-AS o 1 m lub jego wielokrotność. Moduł GZM może być również stosowany przy obróbce uniwersalnej GZK-AV, co umożliwia zastosowanie jej do kominów dłuższych niż 180 cm.

www.fakro.pl

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 5 października, 2017

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły