Budownictwo drewniane

Kolorowy zawrót głowy – jak wybrać kolor drzwi zewnętrznych do domu?

Drzwi mogą wiele powiedzieć o właścicielu domu oraz o rodzinie w nim mieszkającej. Warto zadbać o to, by nasze drzwi wejściowe do domu były zgodne z nami samymi, a także komponujące się ze stylem budynku i stolarką okienną. Poszukujesz odpowiednich drzwi do swojego domu? Chcesz, aby spełniały wszystkie funkcje, cenisz sobie bezpieczeństwo, oszczędność i dobry design? Sprawdź ofertę od firmy CAL, której szeroki asortyment i doświadczenie pozwalają spełnić wszystkie oczekiwania względem drzwi wejściowych.

Drzwi zewnętrzne drewniane: wprowadź kolor do swojego domu

Mówi się, że drzwi wejściowe to wizytówka domu. To w pełni trafione stwierdzenie, bowiem goście, oraz domownicy nie tylko, nie są w stanie ich nie zauważyć, ale również w znakomitej większości — nie mają możliwości dostać się w inny sposób do środka, jak właśnie przez drzwi wejściowe.

Jakie kolekcje pełnych różnych odcieni drzwi znajdziesz w CAL? Drzwi z kolekcji Kolora to wybór nie tylko doskonałego designu. To również możliwość kupna drzwi w praktycznie każdym kolorze z palety kolorów RAL, czy miksowania wzorów w dwóch kolorach – pasujących do różnych elementów domu i jego wnętrza. Co więcej, to także gwarancja oszczędności energii, bowiem drzwi CAL posiadają niski współczynnik przenikania ciepła, przez co nie wydostaje się ono na zewnątrz domu. Kolorowe drzwi posiadają również szereg systemów antywłamaniowych i produkowane są z certyfikowanego drewna, gwarantując jakość i użyteczność przez wiele lat. Jeśli jeszcze zastanawiasz się jaki kolor drzwi wybrać i nie do końca orientujesz się w trendach, czytaj dalej, a pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości.

Drzwi zewnętrzne — jaki kolor będzie pasował do elewacji i aktualnych trendów?

Trendy i moda zmieniają się cyklicznie w praktycznie każdej dziedzinie. Nie inaczej dzieje się w temacie designu, budownictwa i projektowania wnętrz. Drzwi wejściowe do domu również ulegają trendom. Ciekawi Cię, jakie trendy przyniesie najbliższy czas?

Tak jak i w modzie, do elementów wystroju dotarł trend nazywany „dopamine dressing”, w którym to kolor gra pierwsze skrzypce. Na jaki kolor warto postawić? Modne będą energetyczne, pozytywne kolory, takie jak słoneczna żółć, błękit czy mocny róż i energetyczna zieleń. Te barwy doskonale sprawdzą się z białą, stonowaną elewacją budynku.

Jeżeli planujesz elewację w innym kolorze lub zestawie kolorów, warto postawić na głębokie, bardziej stonowane odcienie – takie jak ciemny burgund, czy głęboki marynarski granat. Jeśli zaś marzy Ci się dom rodem z londyńskiego Nothing Hill, wybierz kolory pastelowe – liliowy, masełkowy, lub pistacjowy. Z pewnością te barwy dodadzą Twojemu domowi wiele uroku.

Kolejnym doskonałym pomysłem jest zestawienie kolorowych drzwi z równie kolorowymi innymi elementami domu – jak stolarka okienna, fragment elewacji czy bramy garażowej. Jeśli wolisz, aby wymienione elementy pozostały jednak w bardziej stonowanych barwach, drzwi mogą korespondować kolorystycznie z elementami ogrodu, jak ławka czy meble ogrodowe lub z elementami rabat kwiatowych.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 4 września, 2022

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły