Kominki dachowe

Kominek wentylacyjny WiroVent PLUS firmy Wirplast

System WiroVent PLUS jest unowocześnioną wersją kominka WiroVent, zapewniającą pionowe przejście przez połać dachu przy użyciu rury przyłączeniowej o średnicy 125 mm.

System WiroVent Plus względem tradycyjnego systemu WiroVent wzbogacono o odpływ kondensatu oraz dodatkowy pierścień wentylacyjny w górnej części produktu, gwarantujący optymalną cyrkulację nawiewu. Standardowa średnica systemu 110 mm została zastąpiona przekrojem 125 mm, pozwalającym na bardziej wydajny przepływ powietrza, zapewniając tym samym podwyższoną sprawność wentylacji. Poziomica zastosowana w produkcie pozwala na pionowe ustawienie produktu w zakresie od 5 do 45 stopni. Przejścia dachowe, na których zamocowany zostaje produkt dopasowane są do najpopularniejszych modeli dachówek, blachodachówek, materiałów bitumicznych oraz blach płaskich. Produkt występuje w 10 kolorach standardowych z możliwością lakierowania w dowolnej kolorystyce RAL.

Wersje wyposażenia

System występuje w trzech wersjach wyposażenia: z odpływem kondensatu – pozwalający na odprowadzenie skroplin na zewnątrz kominka, izolowanej – zapobiegający kondensacji pary wodnej oraz z wentylatorem odpływem kondensatu – przeznaczonym do wymuszonego wywiewu powietrza.
W pełni efektywną wentylację systemu WiroVent PLUS zapewnia asortyment uzupełniający: rura przyłączeniowa Ruroflex M Plus, elastyczny przewód przyłączeniowy Ruroflex Plus, skraplacz wodny kondensatu oraz komplet uszczelniający przejścia przez folię. Warto również zwrócić uwagę na profesjonalny uszczelniacz dekarski oferowany przez firmę Wirplast, zapewniający kompleksowe uszczelnienie oraz znakomitą odporność na wpływ warunków atmosferycznych.

Kominek wentylacyjny WiroVent PLUS firmy Wirplast

SYSTEM WIROVENT

Kominki systemu WiroVent są pierwowzorem produktów firmy Wirplast. W systemie WiroVent rura przyłączeniowa występuje w średnicy 110 lub 150 mm. Kominki również posiadają poziomicę, dzięki której można ustawić je pionowo w dwóch zakresach kąta nachylenia. Dla rury 110 mm można to zrobić w zakresie od 5 do 45°, natomiast dla rury 150 mm – w zakresie od 15 do 45°.

Kominek wentylacyjny WiroVent PLUS firmy Wirplast
Kominek wentylacyjny WiroVent PLUS firmy Wirplast

Wersje wyposażenia

System występuje w czterech wersjach wyposażenia: nieizolowany, izolowany, obrotowy i z wentylatorem mechanicznym. Przejścia dachowe, tak samo jak w pozostałych systemach, dopasowane są do najpopularniejszych modeli dachówek, blachodachówek, materiałów bitumicznych oraz blach płaskich.
Z rozwiązań systemowych warto zwrócić uwagę na rurę przyłączeniową Ruroflex oraz komplet uszczelniający, które w połączeniu z kominkami wentylacyjnymi, zapewniają efektywny system wentylacyjny.

Więcej informacji: www.wirplast.pl lub pod telefonem:   +48 343 57 92 36

4.6/5 - (14 votes)

Data publikacji: 9 lutego, 2016

Autor:

4.6/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły