Kominki dachowe

Kominek wentylacyjny Wirovent Pro firmy Wirplast

System WiroVent Pro firmy Wirplast to innowacyjne, specjalistyczne rozwiązanie wentylacyjne, wyróżniające się zastosowaniem rury kątowej, umożliwiającej prostopadłe przejście kanału wentylacyjnego przez połać dachu.

Zastosowana w systemie rura kątowa występuje w średnicy 125 lub 150 mm. Inżynierska forma systemu pozwala na odprowadzenie kondensatu na zewnątrz kominka, zapewnia optymalną wydajność wentylacyjną oraz ochronę przed nawiewem deszczu lub śniegu do kanału wentylacyjnego. Kominek wyposażony jest w precyzyjną poziomicę ułatwiającą ustawienie produktu pionowo w zakresie pochylenia dachu od 0 do 50 stopni. Produkt posiada szeroki wybór przejść dachowych, kompatybilnych z najpopularniejszymi modelami dachówek, blachodachówek, materiałów bitumicznych oraz blach płaskich. Kominki i przejścia produkowane są w dziesięciu kolorach standardowych z możliwością lakierowania w dowolnej kolorystyce RAL.

Wersje wyposażenia

System WiroVent PRO produkowany jest w trzech wersjach wyposażenia. Pierwsza z nich to tradycyjny kominek z odpływem kondensatu. Drugą wersję stanowi kominek obrotowy TURBO oraz wersja trzecia – wentylatory dachowe napędzanym elektrycznie, stosowane wszędzie tam , gdzie wymagane jest zastosowanie wymuszonej cyrkulacji powietrza.
Wirniki wentylatorów osadzone zostały w górnej części kominka, przez co są niewidoczne i nie wpływają na design produktu. Kominki systemu WiroVent PRO występują w wersji wyposażenia w wirnik ECO lub STANDARD+.

Kominek wentylacyjny Wirovent Pro firmy Wirplast

Wirnik Eco

W modelu Eco zastosowany został wirnik energooszczędny (elektronicznie komutowany). Tym sposobem zyskuje się zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną, która jest niezbędna do wytworzenia siły pozwalającej na wyprowadzenie wentylowanego powietrza. Istotny jest przy tym obniżony poziom hałasu oraz dużo wyższa efektywność w porównaniu z wirnikami standardowymi. Prędkość obrotowa modelu sięga do 3730 obr./min. Redukcja obrotów wirnika jest równoznaczna z obniżeniem poboru prądu, co obniża koszty użytkowania.

Wirnik Standard +

Model Standard + cechuje się prędkością obrotową wirnika osiągającą 3100 obr/min. Równocześnie gwarantując cichą pracę produktu i komfort użytkowania. Również i w tym przypadku jest możliwa płynna regulacja obrotów według bieżącego zapotrzebowania, zapewniając ograniczenie poboru prądu wraz z obniżeniem rotacji wirnika.

Podsumowanie

System WiroVent PRO to kominki cechujące się trwałością oraz nowoczesnym wzornictwem. Dzięki różnym wersjom wyposażenia mogą być stosowane jako kominki wentylacji grawitacyjnej, kominki z wymuszonym ruchem powietrza, jako odpowietrzniki instalacji sanitarnych oraz zakończenia instalacji centralnego odkurzacza. Co ważne – wszystko w jednolitym i spójnym z pokryciem dachowym designie.
Należy pamiętać, że kominek to nie wszystko. W pełni efektywny system wentylacji dachowej zapewnia asortyment dodatkowy: elastyczny przewód przyłączeniowy Ruroflex Plus, skraplacz wodny kondensatu oraz komplet uszczelniający przejścia przez folię. Warto również zwrócić uwagę na profesjonalny uszczelniacz dekarski oferowany przez firmę Wirplast, zapewniający kompleksowe uszczelnienie oraz znakomitą odporność na działanie warunków atmosferycznych.

Rura z redukcją
Skraplacz
Wirplast uszczelniacz

Więcej informacji: www.wirplast.pl lub pod telefonem:   +48 343 57 92 36

4.8/5 - (16 votes)

Data publikacji: 9 lutego, 2016

Autor:

4.8/5 - (16 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kos
    poniedziałek, 20 września, 2021

    Abym mieć dostateczny komfort w swym domu należy zastosować systemowe rozwiązania wentylacyjne,takie jak np:WiroVent Pro firmy Wirplast.Warto stosować takie innowacyjne rozwiązania jeśli chodzi o wentylację budynków aby mieć pewność ,że budynek i przebywający w nim ludzie jest bezpieczny,a także należy do komfortowych jeśli chodzi o jakość powietrza wewnątrz budynku.

Podobne artykuły