Kominki dachowe

Kominki odpowietrzające Krono-Plast

Prawidłowe wykończenie instalacji kanalizacyjnej to kwestia, której nie można zaniedbać. Kominek odpowietrzający na dachu wyeliminuje problem rozprzestrzeniania się nieprzyjemnego zapachu ścieków w budynku, wpływając bezpośrednio na komfort życia mieszkańców. Jednak nie jest to jedyna rola, jaką pełnią takie kominki.

Odpowiednio wykonana instalacja kanalizacyjna musi posiadać zakończenie, pozwalające na skuteczne odpowietrzenie systemu. Tę ważną funkcję pełnią zamontowane na dachu kominki odpowietrzające. Kominek umożliwia równoważenie ciśnień, zapobiegając tworzeniu się nadmiernego podciśnienia, które mogłoby doprowadzić do cofania się ścieków (przepływ wsteczny). Ponadto dobrze odpowietrzona kanalizacja pracuje bardziej wydajnie. Dzięki prawidłowemu przepływowi ścieków, opory hydrauliczne są mniejsze, a ryzyko powstawania osadów i zatorów w instalacji jest ograniczone. W naszej ofercie pojawiły się nowe produkty, które instaluje się na dachu do odpowietrzania kanalizacji: kominki na zakończenie pionu kanalizacyjnego o przekroju 110 mm oraz kominki sanitarne przeznaczone do połączenia z pionami o średnicy 125 i 150 mm.

Kominek kanalizacyjny WK 110

Kominek kanalizacyjny WK 110 zapewnia skuteczne odpowietrzanie kanalizacji. Produkt przeznaczony jest do montażu na zakończeniu pionu o średnicy 110 mm, a dzięki wbudowanym w czapkę poziomicom, montaż jest precyzyjny i prosty. Instalację można wykonać samodzielnie, wykorzystując w tym celu podstawowe narzędzia, takie jak wkrętarka i nożyce.
Kominek zaprojektowano tak, aby pracował jak najbardziej efektywnie. Pionowe połączenie z rurą odpowietrzającą kanalizację zapewnia najlepszy przepływ gazów. Z kolei za ich swobodne wydostawanie się na zewnątrz odpowiada otwarta czapka.

Kominek sanitarny WS 125 i 150

Alternatywnym rozwiązaniem dla kominka WK jest kominek odpowietrzający WS, który przeznaczony jest do łączenia z pionami kanalizacyjnymi o średnicy 125 i 150 mm. Jest on niski co sprawia, że dyskretnie wkomponowuje się w każde pokrycie dachowe.
Dzięki temu, że kominek WS oferowany jest w dwóch rozmiarach, można go połączyć z pionem kanalizacyjnym o dowolnej średnicy z zakresu 75-160 mm, wykorzystując rurę przyłączeniową Kronoflex Premium.
Tego typu kominek odpowietrzający jest ułożony równolegle do połaci, przez co kondensat może swobodnie spływać i nie wraca do pionu kanalizacyjnego. Aby do wnętrza kominka nie przedostawały się zanieczyszczenia, ma on wbudowaną specjalną kratkę zabezpieczającą.

Kominki odpowietrzające Krono-Plast

Montaż kominka odpowietrzającego na dachu jest bardzo prosty, bo po zamontowaniu podstawy, górną część łączy się na click, z wyeliminowaniem konieczności użycia dodatkowych narzędzi.
Oba modele kominków prezentują się bardzo dyskretnie na pokryciu dachowym. Są niskie i spójne z materiałem pokryciowym. Dostępne w 9 kolorach standardowych barwionych w masie wysokiej jakości tworzywa PP. Trwałość koloru gwarantuje stabilizator UV. Do kominków odpowietrzających kanalizację dostępna jest szeroka gama przejść dachowych (podstaw), przez co można dopasować produkt do każdego rodzaju pokrycia. Kominki sprawdzą się więc na dachach krytych blachodachówką, blachą trapezową i płaską, dachówką ceramiczną i betonową, a także na pokryciach bitumicznych. Można je stosować zarówno w nowo budowanych obiektach, jak i w przypadku dachów już istniejących, zapewniając w ten sposób prawidłowe działanie systemu kanalizacyjnego w budynku.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 26 czerwca, 2024

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły