Gwoździarki

Kompletna oferta Bostitch’a dla szybkiego mocowania złączy ciesielskich

Szeroka oferta gwoździarek dostępnych na rynku sprawia, że coraz częściej w ręku cieśli można ujrzeć nie młotek, a gwoździarkę. Duża różnorodność tego typu narzędzi sprawia, że niektóre modele posiadają typowo specjalistyczne przeznaczenie.

Mocowanie złączy ciesielskich jest żmudnym i czasochłonnym zajęciem, zwłaszcza, jeśli nie posiadamy odpowiednich narzędzi. Firma Stanley Black & Decker Polska posiada najbardziej kompletną ofertę na polskim rynku dla tego typu operacji. Są to narzędzia marki Bostitch, zarówno te dobrze znane już na rynku, jak i nowe modele.

1. model MCN150-E StrapShot™

Fot. 1 MCN150-E StrapShot™.

Fot. 1 MCN150-E StrapShot™.

Najmniejszy model, o wysokości zaledwie 27 cm, wbija specjalne gwoździe kotwowe o długości 38 mm. Wystający ostry koniec gwoździa ułatwia naprowadzanie na otwór w metalowym łączniku umożliwiając precyzyjne i szybkie przybijanie.

2. model MCN250-E

Młodszy i nieco większy od poprzednika, pozwala na wbijanie gwoździ kotwowych o długości od 40 do 60 mm (gwoździe posiadają atest CE).

Fot. 2 MCN250-E.

Fot. 2 MCN250-E.

3. model F21PL-E

Wielofunkcyjna gwoździarka, wymienny nos pozwala na stosowanie zarówno gwoździ RH łączonych plastikiem w zakresie 45–90 mm, jak i gwoździ kotwowych w zakresie 38–65 mm. Unikalny mechanizm naprowadzający pozwala na szybkie i precyzyjne przybijanie złączy ciesielskich.

Fot. 3 F33PT.

Fot. 3 F33PT.

4. model F33PT-E

Gwoździarka na gwoździe łączone papierem lub drutem (patent Bostitch’a) pod kątem 33°, możliwość wymiany nosa pozwala na stosowanie również gwoździ kotwowych o długości od 40 do 60 mm (z atestem CE).

Wszystkie modele posiadają napęd pneumatyczny i wbijają gwoździe jednym strzałem – zapewniając przy tym precyzyjne naprowadzanie na otwór w metalowym łączniku. Stosowanie ww. gwoździarek wprowadza automatycznie reżim stosowania odpowiednich, atestowanych gwoździ kotwowych, co jest istotne przy właściwym montażu złączy ciesielskich.

4.8/5 - (14 votes)

Data publikacji: 4 maja, 2014

Autor:

4.8/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły